„Už nemá cenu do toho vnášet emoce, je to uzavřená kapitola. Z mého pohledu Anglie zbytečně ztratila energii,“ popsal své aktuální rozpoložení malíř Hynek Martinec, jenž v Británii žije od roku 2007. „Tak jsme prohráli no, co se dá dělat,“ povzdechla si Lada Hembladeová, která se do Londýna ze severní Moravy přestěhovala ještě před rozdělením Československa.
Od samého začátku k brexitovému procesu přistupoval bez silnějších emocí František Nepil. V Británii žije déle, než kolik trvalo její členství v EU, o které hovoří velmi kriticky. Brexit chápe jako „revoltu lidí, kteří na tu situaci dopláceli,“ ale poměry v zemi to podle něj příliš neovlivní.
Pro ostatní ale bylo referendum o odchodu z EU silnou ranou. „Pro hlavní město byl ten výsledek obrovský šok,“ hodnotí Slovák Štefan Krasňanský. Do Londýna přijel poprvé v roce 2000 a coby hudební promotér zde organizuje koncerty kapel ze střední a východní Evropy. Zvraty z posledních dvou let přirovnal k jízdě na horské dráze, polemiky kolem brexitu ale podle něj nakonec domácí i přistěhovalce vyčerpal.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk
Proč vlastně VŠ nezřídila v kraji vaše vláda?
A nemůže ji zřídit kraj?
Další články z rubriky

11:33 „Zdá se, že Ficova vláda padne.“ Novinář o slovech, která děsí obyčejné Slováky
Slovenský premiér už dávno není levicově orientovaný politik, ale šéf krajní pravice. Milec Ruska, k…
- 10:40 Trumpův vzkaz Evropě: Hrajte férově, nebo zaplaťte
- 9:15 Nepustili ho na sněm STAN? Mladý muž konfrontoval Rakušana
- 8:42 Zrušení Senátu, inspirace Francií. Drulák odhalil model změny režimu
- 16:05 Zeman: Lipavský ven. Budu volit Babiše. Takovou chci příští vládu
- 4:44 Popřeli zákony Beneše, Dubčeka i Havla. Poslední tečka za šlendriánem Foltýna a „stratkomu“