Češi chtějí čínské dálnice, tvrdí průzkum

15.11.2010 6:00 odp.

Téměř dvě třetiny dotázaných Čechů vítají plán ministra dopravy Víta Bárty z Věcí veřejných, aby české dálnice stavěly firmy z Číny.

Češi chtějí čínské dálnice, tvrdí průzkum

Výzkum provedla agentura SANEP. Ta také dodává, že téměř všichni respondenti si myslí, že tuzemské firmy zneužívají svého postavení k udržení vysokých cen.

Celkem 70 procent účastníků průzkumu také odpovědělo, že nepochybuje o korupci panující v oblasti stavby silnic. Jako pravděpodobné to vidí dalších 23,5 procenta. Naopak menší shoda se projevila u otázky, zda lidé sdílí obavy některých ekonomů ze vstupu Číňanů na český trh. 44 procent obavy nemá, 41 procent ovšem ano.

Celá zpráva agentury SANEP ZDE

Konkurence srazí ceny

Čtvrtina dotázaných se shodla, že čínští investoři připraví české firmy a jejich zaměstnance o práci. Ovšem asi 20 procent upřednostnilo názor, že Číňané nastartují konkurenční prostředí v oblasti dopravního stavitelství a donutí tak betonáře působící v ČR snížit ceny. Necelých 20 procent je pak přesvědčeno, že čínské firmy cenu sníží v každém případě.

Archiv výzkumů: CVVM , FACTUM INVENIO , SANEP , SC&C , STEM

Čtěte také:

Bárta chce Číňany. Mají vytvořit psychologický tlak na české firmy

Pokud Bárta pozve Číňany, čeští stavbaři se obrátí na Brusel

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jac

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

18:20 „Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

Někdejší elitní policista Robert Šlachta, který se proslavil především policejním zásahem na Úřadu v…