Češi mohou uprchlíkům děkovat. I díky nim má stále více lidí práci

16.08.2015 6:40 | Zprávy
autor: mp

V České republice se lidé velmi bojí uprchlíků. Naznačují to alespoň různé průzkumy, podle nichž se běženců bojíme možná nejvíc z celé EU, ačkoli jich u nás přebývá tak málo. Ve skutečnosti bychom mohli být uprchlíkům vděční, i kvůli nim totiž získává stále více Čechů, Moravanů a Slezanů práci.

Češi mohou uprchlíkům děkovat. I díky nim má stále více lidí práci
Foto: Radim Panenka
Popisek: Uprchlíci před autobusovým nádražím v Bělehradě. Do Srbska denně dorazí až tisíc imigrantů, kteří chtějí do EU. Hlavně do Německa či Švédska.

Česká ekonomika roste tempem, jaké už dlouhé roky nepamatujeme, a mohou za to i uprchlíci. Jak je to možné? Běženci totiž v obrovských počtech míří do Německa a naši západní sousedé řeší kardinální otázku kam s nimi. Musejí je někde ubytovat, než přijde zima. A právě tady se rýsuje šance pro české firmy, které vyrábějí snadno smontovatelné obytné jednotky. Zprávu o tom přinesl server Týden.cz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Veronika Vrecionová byl položen dotaz

Zrádci ve sněmovně

Smutníte, že jsou ve sněmovně zrádci. Proč jste jim ale umožnili, aby tam byli? Proč jste se nepokusili vyjednat třeba s Babišem koalici?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Výpalné. Kam se poděla svoboda slova? Zkušený novinář zklame fanoušky ČT

21:20 Výpalné. Kam se poděla svoboda slova? Zkušený novinář zklame fanoušky ČT

Rádio Univerzum („Kupředu do minulosti“) a Martina Kociánová přináší rozhovor s veteránem české žurn…