Češi se chovají jak pitomci a volí pitomce. V Čechách je něco ve vodě, že lidé chtějí odchod z EU, napsal Jan Čulík

09.10.2017 8:08 | Zprávy

Šéfredaktor Britských listů Jan Čulík kroutí hlavou nad tím, jak se Češi chovají. Jak se mohou v Lidlu radovat nad tím, že se ve Středozemním moři topí děti – uprchlíci. Nechápe také, proč si Češi volí za své politické zástupce takové „pitomce“. Jedním z takových „pitomců“ je podle Čulíka třeba ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).

Češi se chovají jak pitomci a volí pitomce. V Čechách je něco ve vodě, že lidé chtějí odchod z EU, napsal Jan Čulík
Foto: Repro foto Debatní klub
Popisek: Jan Čulík

 „Nevím, jestli je v ČR něco ve vodě, co způsobuje, že se tolik českých občanů rozhoduje jednat tvrdě proti svým vlastním zájmům a zničit své politické svobody i často už tak chabou ekonomickou situaci, faktem je, že tyto vyhlídky reálně hrozí, protože se většina národa rozhodla chovat se jako pitomci a drsně se sebepoškodit, píše hned na úvod Čulík.

Celý článek naleznete zde.

Část českých občanů se raduje nad tím, když se ve Středozemním moři topí děti-uprchlíci. Najdou se dokonce Češi, kteří by čluny s uprchlíky nejraději potápěli.

 „V posledních dvou třech letech propadla velká část českého národa k své vlastní škodě naprostým, iracionálním nesmyslům. Co to je, když lidé ve frontě v Lidlu sní o střílení na čluny s nebohými ženami a dětmi v Středozemním moři?“ kroutí hlavou novinář.

Stejně nesmyslně se prý chováme, když chceme odejít z EU. Přijde den – a tento den není moc daleko – kdy se výrazně změní ekonomika. Přijde robotizace, celá řada tradičních pracovních míst zanikne. Může zaniknout dokonce až polovina tradičních míst. To je něco, co malou otevřenou ekonomiku, jakou je česká ekonomika, může fatálně poškodit. Uvnitř EU máme prý větší šanci tuto turbulentní dobu přežít. Bez EU bychom to prý měli mnohem těžší. Stačí se prý podívat, jak trpí britská ekonomika poté, co byl ohlášen brexit.

Za absolutně hloupý považuje Čulík názor, že nám nějaký Brusel něco nařizuje. Česko má v EU své zástupce, demokraticky zvolené zástupce a tito lidé mohou prosazovat naše zájmy. Také čeští politici mohou v Bruselu prosazovat naše zájmy. Je jen naší chybou, že si neumíme zvolit politiky, kteří budou naše výhody hájit lépe.   

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Aliance pro rodinu placená z Ruska? Pochyby: Richterová křičí, soud kývá. Zvláštní

9:48 Aliance pro rodinu placená z Ruska? Pochyby: Richterová křičí, soud kývá. Zvláštní

TÝDEN V MÉDIÍCH Z takzvaného boje za svobodu slova a za novinářskou objektivitu a nezávislost se vyv…