Češi se chovají jak pitomci a volí pitomce. V Čechách je něco ve vodě, že lidé chtějí odchod z EU, napsal Jan Čulík

09.10.2017 8:08

Šéfredaktor Britských listů Jan Čulík kroutí hlavou nad tím, jak se Češi chovají. Jak se mohou v Lidlu radovat nad tím, že se ve Středozemním moři topí děti – uprchlíci. Nechápe také, proč si Češi volí za své politické zástupce takové „pitomce“. Jedním z takových „pitomců“ je podle Čulíka třeba ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).

Češi se chovají jak pitomci a volí pitomce. V Čechách je něco ve vodě, že lidé chtějí odchod z EU, napsal Jan Čulík
Foto: Repro foto Debatní klub
Popisek: Jan Čulík

 „Nevím, jestli je v ČR něco ve vodě, co způsobuje, že se tolik českých občanů rozhoduje jednat tvrdě proti svým vlastním zájmům a zničit své politické svobody i často už tak chabou ekonomickou situaci, faktem je, že tyto vyhlídky reálně hrozí, protože se většina národa rozhodla chovat se jako pitomci a drsně se sebepoškodit, píše hned na úvod Čulík.

Celý článek naleznete zde.

Anketa

Má Andrej Babiš vaši důvěru? (obnovené hlasování od 8.10.2017)

63%
37%
hlasovalo: 12530 lidí

Část českých občanů se raduje nad tím, když se ve Středozemním moři topí děti-uprchlíci. Najdou se dokonce Češi, kteří by čluny s uprchlíky nejraději potápěli.

 „V posledních dvou třech letech propadla velká část českého národa k své vlastní škodě naprostým, iracionálním nesmyslům. Co to je, když lidé ve frontě v Lidlu sní o střílení na čluny s nebohými ženami a dětmi v Středozemním moři?“ kroutí hlavou novinář.

Stejně nesmyslně se prý chováme, když chceme odejít z EU. Přijde den – a tento den není moc daleko – kdy se výrazně změní ekonomika. Přijde robotizace, celá řada tradičních pracovních míst zanikne. Může zaniknout dokonce až polovina tradičních míst. To je něco, co malou otevřenou ekonomiku, jakou je česká ekonomika, může fatálně poškodit. Uvnitř EU máme prý větší šanci tuto turbulentní dobu přežít. Bez EU bychom to prý měli mnohem těžší. Stačí se prý podívat, jak trpí britská ekonomika poté, co byl ohlášen brexit.

Za absolutně hloupý považuje Čulík názor, že nám nějaký Brusel něco nařizuje. Česko má v EU své zástupce, demokraticky zvolené zástupce a tito lidé mohou prosazovat naše zájmy. Také čeští politici mohou v Bruselu prosazovat naše zájmy. Je jen naší chybou, že si neumíme zvolit politiky, kteří budou naše výhody hájit lépe.   

„Evropská unie je nesmírně výhodná pro menší evropské země, protože bez EU by velké evropské země státy, jako je Česko, naprosto převálcovaly. Evropská unie je vynikající příležitostí pro české politiky, aby se k prosazování zájmů českých občanů spojovali s představiteli obdobně velkých zemí. Že to čeští politikové nedělají a neumějí, to je vina českých voličů, že si za své představitele volí takové pitomce. Za to, že při jednání v Bruselu sedí Milan Chovanec v koutku a nikdo s ním nemluví, protože pan Chovanec neumí anglicky, mohou jedině ti voliči, kteří pro něho hlasovali,“ vzkázal českým voličům Čulík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Krach Štětiny: Je zle. Výčitky, zloba, dokonce „penisy“

12:01 Krach Štětiny: Je zle. Výčitky, zloba, dokonce „penisy“

Mezi těmi, kdo se nyní budou poroučet z Evropského parlamentu, je i Jaromír Štětina, který kandidova…