Češi v průzkumu odmítli Hegerův striktní zákaz kouření v restauracích

01.03.2013 14:44

Kouření v restauracích vadí více jak 70 procentům české populace. Zhruba polovina populace, která se skládá převážně z nekuřáků, by si raději vybírala mezi kuřáckou a nekuřáckou částí v restauracích. Dali by tomu přednost před úplným zákazem kouření. Vyplývá to z průzkumu společnosti SANEP.

Češi v průzkumu odmítli Hegerův striktní zákaz kouření v restauracích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kouření, ilustrační foto
reklama

Češi tedy nejsou nakloněni k přijímání striktních zákazů, které nedávají možnost volby. Podle únorového šetření SANEPu vadí kouření v souhrnu 71,7 procenta veřejnosti. Stávající úpravu, která dovoluje provozovatelům buď kuřáckou nebo nekuřáckou restauraci nebo zařízení s vyhrazenými prostory, podpořilo 49,2 procent dotázaných, kteří představují reprezentativní vzorek populace.

Třiadvacet procent lidí věří, že by striktní zákaz snížil počet kuřáků

Striktní zákaz kouření tabákových výrobků v restauračních zařízeních by chtělo 36,7 procent lidí. Tento případný zákaz může snížit počet kuřáků. S tím se ztotožňuje 23,5 procent české veřejnosti.  Stejného názoru je 12,2 procent kuřáků.

  • Celý průzkum ZDE

Zákaz kouření v restauracích chystá v novém zákoně ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09).

Průzkum společnosti SANEP probíhal na internetu ve dnech 24. až 27. února 2013 na skupině 9012 lidí, z nichž 2577 patřilo mezi kuřáky. Skupina představuje reprezentativní vzorek obyvatel ČR ve věku 18 – 69 let. Byli vybráni metodou kvótního výběru.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V ODS se štítí Babiše? Zapomeňte. Plán s krycím názvem „Upocenej“ se týká úplně jiných postav. Začal boj, na oběti se nehledí

4:43 V ODS se štítí Babiše? Zapomeňte. Plán s krycím názvem „Upocenej“ se týká úplně jiných postav. Začal boj, na oběti se nehledí

Řadu týdnů ParlamentníListy.cz bedlivě mapují dění v ODS. To se oproti zvyklostem přesunulo z centra…