Česká ekonomika loni klesla o 0,9 %, méně, než se uvádělo

01.10.2013 10:26 | Zprávy
autor: dkr, čtk

Česká ekonomika loni klesla méně, než se dosud uvádělo. Hrubý domácí produkt se snížil o 0,9 procenta, zpřesnil Český statistický úřad. Dosud na základě omezeného souboru ukazatelů uváděl pokles o 1,2 procenta. Pro letošní druhé čtvrtletí statistici druhým zpřesněním potvrdili mezičtvrtletní růst ekonomiky o 0,6 procenta a meziroční pokles o 1,3 procenta.

Česká ekonomika loni klesla o 0,9 %, méně, než se uvádělo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.

V letošním druhém čtvrtletí se tak česká ekonomika po poklesu v šesti čtvrtletích po sobě dostala z recese. V původním předběžném odhadu hlásili statistici pro druhý kvartál mezičtvrtletní růst ekonomiky o 0,7 procenta a meziroční pokles 1,2 procenta. Na dnes potvrzená čísla byl odhad upraven už prvním zpřesněním před necelým měsícem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Ropa

Myslíte, že hrozí, že bude ropy nedostatek? Jaké jsou alternativy k dovozu ropy mimo Írán nebo Rusko? Protože, kdybychom ji brali od Ruska, myslím, že by to dopadlo stejně, že by ji používal jako vydírací nástroj.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel si zavařil. Kvůli „Spojeným státům evropským“ se skloňuje vážné slovo

11:11 Pavel si zavařil. Kvůli „Spojeným státům evropským“ se skloňuje vážné slovo

Prezident Petr Pavel na debatě Deníku.cz s občany v Litomyšli prohlásil, že svět se mění, a pokud v …