Česká média jsou v kampani jednostranná, naznačil slovenský premiér Fico

24.01.2013 10:12

Slovenský premiér Robert Fico (SMER-SD) se ve středu pro deník Právo vyjádřil k prezidentským volbám. V krátkém rozhovoru se vymezil zejména proti výrokům Karla Schwarzenberga (TOP 09) k Benešovým dekretům.

Česká média jsou v kampani jednostranná, naznačil slovenský premiér Fico
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Fico
reklama

"Pochopitelně že tyto prezidentské volby sleduji velmi pozorně, protože jde o volbu hlavy státu, který je nám nejbližší. A cítíte, a to asi k tomu i patří, že průběh kampaně názorově dělí celou společnost. Můžeme vyslovit přesvědčení, že nově zvolený prezident vahou své osobnosti a svojí autoritou bude společnost spojovat," řekl k dosavadnímu průběhu prezidentské kampaně Robert Fico.

Slovenský premiér, který prezidentskou kampaň sleduje pouze přes média jako většina občanů, konstatuje, že "mediální názorová jednostrannost, která je zcela evidentní, nemůže nikomu prospět".

Slovenská vláda je znepokojená

Schwarzenbergovo vyjádření týkající se prezidenta Beneše a jeho dekretů Fica zaskočilo. "Přiznám, že toto nás znepokojilo, protože dekrety jsou součástí právního pořádku jak Slovenské republiky, tak i České republiky," uvedl premiér.

"Podle vlády Slovenské republiky jsou dekrety nezměnitelné a nezrušitelné, protože jsou reakcí na výsledky druhé světové války. A proto jakékoliv pokusy zrušit je nebo korigovat vyvolávají vážné zpochybnění výsledků druhé světové války. A proto nás vyjádření úřadujícího ministra zahraničí ČR mimořádně zaskočila," dodal.

Slovenská vláda to prý vnímá jako destabilizující prvek. Své vyjádření ke Schwarzenbergovi považuje Fico za adekvátní z toho důvodu, že jde o téma, které vážně zasahuje i do národněstátních zájmů Slovenska.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mlátí řidiče, zapalují auta. Všechno jinak. Čech z Izraele: Co vám neukazují

19:57 Mlátí řidiče, zapalují auta. Všechno jinak. Čech z Izraele: Co vám neukazují

Zápalné bomby a rakety. Hoří auta i synagogy, počet mrtvých roste. Jako každodenní realitu, kterou m…