Česká republika dostala od Bruselu pochvalu ohledně běženců, zato jiní by se prý měli stydět. Vážně

5. 11. 2015 22:31

Evropská komise a "prezident EU" Donald Tusk kritizují členské státy EU, že se v uprchlické krizi nechovají, jak se sluší a patří. Balkánské země jako Srbsko, Choravtsko či Slovinsko potřebují pomoc, neboť na jejich území pobývají tisíce lidí, kteří často nemají co jíst a nemají dost oblečení. Trojice balkánských zemí požádala o pomoc, ale tu pohříchu neposkytly všechny státy EU. Česko ovšem ano.

Česká republika dostala od Bruselu pochvalu ohledně běženců, zato jiní by se prý měli stydět. Vážně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Evropské unie

"Tyto tři země požadovaly pomoc od občanského ochranného mechanismu EU, což je projekt, jehož účelem je nabídnout praktickou pomoc zemím, které nemohou zvládnout určitou situaci. Avšak dosud na jejich pomoc reagovalo jen 10 zemí - Rakousko, Německo, Česká republika, Francie, Lucembursko, Holandsko, Maďarsko, Slovensko, Británie a Rumunsko," píše na adresu Srbska, Slovinska a Chorvatska server Britské listy.

Přikrývek, postelí a dalšího materiálu je stále málo, zvlášť když si uvědomíme, že jen Chorvatskem prošlo v září a říjnu na 200 tisíc uprchlíků. Data navíc ukazují, že mnohé členské státy neposkytují větší množství peněz pro OSN, která bije na poplach s poukazem na to, že je třeba navýšit potravinovou pomoc.

Další věc je, že si členské státy EU nepřerozdělují uprchlíky, jak by bylo záhodno. Zatímco se uvažuje o přerozdělení asi 160 tisíc lidí, v praxi bylo umístěno asi 116 lidí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin obnovil důstojnost své země. Když přijdou obtíže, povzdychneme si: "Bůh je vysoko a Rusko daleko". Hovoří vnuk Srba, který sloužil v československých legiích

20:00 Putin obnovil důstojnost své země. Když přijdou obtíže, povzdychneme si: "Bůh je vysoko a Rusko daleko". Hovoří vnuk Srba, který sloužil v československých legiích

POTOMCI LEGIONÁŘŮ Po pádu komunismu a éře rozpadu za vlády Borise Jelcina je pro Rusko asi nejlepší …