Česká republika, země Václava Havla... VIDEO dalajlámovi k narozeninám. Dáša Havlová, Bursík, Hřib, Halík...

06.07.2020 19:12

Tibetský duchovní vůdce dalajláma, blízký přítel prvního českého prezidenta Václava Havla, slaví 85. narozeniny. Vše nejlepší mu popřáli Dagmar Havlová, profesor Tomáš Halík i pražský pirátský primátor Zdeněk Hřib.

Česká republika, země Václava Havla... VIDEO dalajlámovi k narozeninám. Dáša Havlová, Bursík, Hřib, Halík...
Foto:
Popisek:
reklama

Dalajláma slaví 85. narozeniny. Popřála mu řada Čechů. Bývalá první dáma Dagmar Havlová se ve videopozdravu omezila jen na přání všeho nejlepšího a zamávala mu.

Kupříkladu senátor Přemysl Rabas přidal navíc pár vět.

„Žijeme v době, kdy se mnoho podivných vůdců dostává k moci pomocí populismu a pak se u ní udržují ohýbáním lidských práv a okrajováním svobod. O to víc nám je potřeba charismatických osobností, které bojují za svobodu a za lidská práva. V minulém století to byl Gándhí a dnes za takovou osobnost pokládám Vás, Vaše Svatosti. Přeji Vám k Vašim narozeninám jen to nejlepší a nám, abyste tady s námi byl co nejdéle,“ poznamenal Rabas ve videopozdravu.

V podobném duchu se vyjádřili i místopředseda Senátu Jiří Růžička, jenž kandidoval s podporou hnutí STAN a TOP 09, i pražský primátor Zdeněk Hřib.

Martin Bursík s rodinou předal dalajlámovi nemateriální dar. Slíbil, že Česká republika, „země Václava Havla“, jak ji nazval, bude vždy bojovat za svobodu Tibeťanů.

Přidali se herci Milan Šteindler, Iva Pazderková.

Profesor Tomáš Halík dalajlámovi sdělil, že má jako duchovní vůdce stále mladou duši i srdce, a Halík doufá, že bude ještě mnoho let žít na tomto světě.

Šimon Pánek, studentský vůdce z roku 1989 a dnes ředitel organizace Člověk v tísni, dalajlámovi také popřál a prozradil, že dalajláma byl pro něj jedním ze vzorů, za nimiž kráčel. Prvním byl prý Pánkův otec, druhým Václav Havel a třetím dalajláma.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

17:15 Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

Poslanec Lubomír Volný dnes opět na plénu Poslanecké sněmovny hovořil bez roušky. Mluvil mimo jiné o…