Česká společnost bude vozit vojáky ze Skandinávie na zahraniční mise

10.04.2012 7:26

Česká letecká společnost Travel Service získala lukrativní zakázku vypsanou Organizací spojených národů. Letouny firmy budou vozit švédské, dánské a norské vojáky na zahraniční mise, hlavně do Afghánistánu, píše úterní deník E15. Smlouva platí zatím na dva roky.

Česká společnost bude vozit vojáky ze Skandinávie na zahraniční mise
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Vojenský speciál na afghánském letišti

Jde o takzvaný ACMI pronájem, kdy firma posílá své stroje do zahraničí i s posádkou a zajišťuje rovněž údržbu. Podle listu se Travel Servisu na tomto poli dlouhodobě daří, například tuto zimu zamířilo osm českých strojů na službu do Kanady. Nyní se firmě rýsuje pronájem i na Marshallových ostrovech v Tichomoří, dodává E15.

Travel service působí na trhu od roku 1997 a specializuje se převážně na charterové lety. Je lídrem na charterovém trhu i na Slovensku a v Maďarsku, významný podíl má také v Polsku, kde nově otevřela dceřinou společnost. Informuje ČTK.

Travel Service možná zamíří také do Španělska

Podle spolumajitele Travel Servisu Jiřího Šimáně zvažuje firma také Španělsko, konkrétně Baleárské nebo Kanárské ostrovy. "Chtěli bychom tam bázovat letadla. Zřejmě od začátku příštího roku, definitivní rozhodnutí padne ve druhé polovině roku," řekl Šimáně.

Skupině Travel Service podle deníku klesl za loňský rok zisk na zhruba 40 milionů korun z 95 milionů korun v roce 2010. Letadla Travel Service přistávají na více než 250 letištích čtyř kontinentů.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

Mgr. Mikuláš Peksa byl položen dotaz

Co byste vzkázal těmtisícům nezaměstnaným, kteří kvůli vám přijdou o práci?

Cituju z webu Aktuálně: ,,V případě zavedení emisní normy Euro 7 bude Škoda muset zavřít jednu výrobní halu, o práci přímo u automobilky přijdou tři tisíce lidí. Včetně dodavatelů půjde zhruba o deset tisíc." Vy normu hájíte. Fakt vám nedochází, jaké negativní důsledky s sebou přináší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zdražuje se, dejte nám peníze. Víc než 15 tisíc v korunách. Německo stojí

17:39 Zdražuje se, dejte nám peníze. Víc než 15 tisíc v korunách. Německo stojí

Kvůli celonárodní stávce se v Německu na čtyřiadvacet hodin zastavila většina autobusů, vlaků i leta…