Česká televize prý záměrně ignoruje Trikolóru

26.04.2021 10:30

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek, který byl v minulosti také členem a místopředsedou Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a členem Rady Českého telekomunikačního úřadu se domnívá, že veřejnoprávní Česká televize záměrně ignoruje členy hnutí Trikolóra. „TOP 09 má ve sněmovně sedm poslanců, STAN šest. Trikolóra má tři poslance. Pokud platí úzus, že zastoupení politiků na obrazovce má přibližně odpovídat procentuálnímu zastoupení jednotlivých stran v poslanecké sněmovně, pak z prosté matematiky plyne, že politici Trikolóry by se na obrazovce veřejnoprávní televize měli objevovat o polovinu méně často než zástupci TOP 09 či STAN,“ uvedl Štěpánek s tím, že realita je ale jiná.

Česká televize prý záměrně ignoruje Trikolóru
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Spisovatel, hudebník Petr Štěpánek

„Zatímco politici TOP 09 nebo STAN se dnes a denně z veřejnoprávní obrazovky vyjadřují ke kdečemu, zástupci Trikolóry nedostávají slovo vůbec,“ říká Štěpánek. 
 
 
Námitka, že Trikolóra v minulých volbách do Sněmovny nekandidovala, prý ale neobstojí, protože politická scéna je živý organismus, kde strany vznikají i zanikají a zpravodajství by to mělo reflektovat. „Nebo snad, když se od ODS odloupla Unie svobody, tak ji Česká televize na obrazovku nepouštěla? Naopak. Byla tehdy miláčkem českotelevizních redaktorů,“ dodává člen Trikolóry. 
 

Anketa

Byl prezident Zeman k moderátorce Primy Tománkové hrubý?

7%
90%
hlasovalo: 21724 lidí
„Pokud jako kritérium zvolíme aktuální preference, je na tom Trikolóra dle různých průzkumů prakticky stejně jako TOP 09, STAN, KDU-ČSL, ČSSD nebo KSČM. Všechny tyhle strany oscilují okolo pěti procent. STAN to ukrývá parazitováním na Pirátech, TOP 09 a KDU-ČSL se přiživují v koalici Spolu. Ale opět tu platí, že zástupci všech těchto stran dostávají na obrazovce České televize pravidelně slovo, zatímco Trikolóra vůbec,“ zlobí se Štěpánek. 
 
Ke svému tvrzení dodává i konkrétní příklady. „Je to Trikolóra a speciálně její předsedkyně Zuzana Majerová Zahradníková, kdo ve věci už téměř rok zavřených škol veSněmovně přešel od slov k činům,“ vysvětluje Štěpánek. Česká televize v pátek 23. dubna zařadila do vysílání speciál o školství, do kterého pozvala zástupce devíti politických stran, z nichž někteří se školstvím nemají mnoho společného.
 
„Naproti tomu Majerová je bývalá učitelka a také další poslanec Trikolóry, Václav Klaus ml., je bývalý pedagog, bývalý ředitel nejúspěšnějšího gymnázia v ČR a bývalý předseda školského výboru. Ty ale Česká televize tradičně a zásadně před kamery nezve,“ doplňuje Štěpánek.
 
Dalším příkladem může být ústavní právník a člen Trikolóry Zdeněk Koudelka, který uspěl se svými žalobami na nezákonnost opatření ministerstva zdravotnictví. „Pokud o tom ČT informuje, zásadně u něho neuvádí stranickou příslušnost,“ uvádí Štěpánek.  
 
Jestliže veřejnoprávní televize dlouhodobě ignoruje existenci Trikolóry, porušuje tím podle Štěpánka zákon, který jí ukládá, aby její informace byly vyvážené, objektivní a všestranné. 
 
 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kapři, vypusťte si rybník! Francie chce, aby cena ropy šla dolů, těžaři mají trestat Rusko

10:33 Kapři, vypusťte si rybník! Francie chce, aby cena ropy šla dolů, těžaři mají trestat Rusko

Velkým problémem sankcí, které byly a budou uvaleny na Rusko v důsledku jeho agrese na Ukrajině, je …