Česká vláda dnes v Jeruzalému jedná společně s izraelským kabinetem

25.11.2014 6:02

V Jeruzalému dnes bude společně jednat česká a izraelská vláda. Zároveň bude podepsáno několik memorand či dohod o spolupráci. Týkat by se měly spolupráce v oblasti vědy, výzkumu, obrany a sociální péče. Česká delegace, kterou kromě premiéra Bohuslava Sobotky tvoří také vicepremiér pro vědu a výzkum Pavel Bělobrádek a ministři obrany, průmyslu, zdravotnictví, zemědělství, kultury a ministryně práce, do Izraele přicestovala v pondělí večer.

Česká vláda dnes v Jeruzalému jedná společně s izraelským kabinetem
Foto: Redakce
Popisek: Izrael

Dopoledne se nejprve odděleně setkají ministerští předsedové Bohuslav Sobotka s Benjaminem Netanjahuem a rezortní ministři, poté se uskuteční plenární zasedání.

Členové vlád by měli svými podpisy stvrdit například dohody o spolupráci ve vědě a výzkumu a také v obraně. Odpoledne ministři navštíví památník obětem holokaustu Jad vašem, poté se u kulatého stolu sejdou s českými podnikateli. Premiéra Sobotku navíc čeká jednání s izraelským ministrem vědy a technologií Jaakovem Perim.

OutStreamVideoPlayer

Vláda navazuje na Nečasův kabinet

Třídenní návštěva bude ve středu ukončena tím, že českou vládní delegaci přijme prezident Reuven Rivlin. Ministři si pak prohlédnou pevnost Masada.

Tradice společných schůzí českého a izraelského kabinetu vznikla v roce 2012, kdy se první uskutečnila v květnu v Praze. Další setkání vlád vedených tehdy Petrem Nečasem a Benjaminem Netanjahuem mělo být loni v létě v Izraeli, ale kvůli pádu českého kabinetu se nekonalo. Na započatý nadstandardní dialog s Netanjahuovou pravicovou vládou tak naváže až teď Sobotkův kabinet.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Potřebuju fotku, ale nějakou hodně hnusnou! Ivan Vyskočil má vlastní zážitek, jak se dnes vyrábí propaganda. A když byl naposledy v České televizi...

5:44 Potřebuju fotku, ale nějakou hodně hnusnou! Ivan Vyskočil má vlastní zážitek, jak se dnes vyrábí propaganda. A když byl naposledy v České televizi...

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM Schválit, či neschválit výroční zprávy České televize? A je Česká t…