Podle prezidenta FISAIC a 1. místopředsedy Odborového sdružení železničářů Vladislava Vokouna bylo záměrem tábora, nejen „aby se děti naučily pracovat s elektronickými médii, ale také aby se o prázdninách hýbaly v přírodě“. Podle Vokouna však byly zúčastněné děti v oboru zvaném „youtubering“ „šikovnými samouky“. „Lektoři je tak nemuseli učit absolutním základům, spíše s nimi jejich dovednosti pilovali,“ uvedl. Bonusem k práci s moderní technologií (stříháním videa a editací) pak byla práce na zlepšení verbálních schopností dětí a procvičování angličtiny. Kromě toho na táborníky čekaly i klasické aktivity jako výlety a hry. Samozřejmostí byla i mnohými tradičně neoblíbená ranní rozcvička.
Youtubering, jehož výuku tábor zahrnoval, je nově vzniklé zábavní odvětví, které se mezi dětmi a -náctiletými těší v poslední době značné oblibě. Ve své podstatě tato aktivita spočívá v tom, že lidé nahrávají zábavná videa na server YouTube.com a v případě, že se jim podaří získat dost diváků a YouTube k jejich videím přiřadí reklamní spoty, je následně čeká i příjemná finanční odměna. Tematika videí je přitom různorodá, od natáčení videoherních dobrodružství po vtipná a komediální videa. Ojedinělé nejsou ani videokomentáře na různá témata, tzv. vlogy.
Pořadatelé tábora, který se konal začátkem července v rekreačním středisku Prudká nedaleko Tišnova na Brněnsku, do areálu přizvali profesionály z oboru. Do tábora zavítal jeden ze známých českých youtuberů Jan Valeš, v komunitě youtuberů známý pod pseudonymem Johnny Valda. Valeš na YouTube provozuje kanál ValdaTV s celkem 324 804 odběrateli. Na svém kanálu se chlubí celkem dohromady více než 74 miliony zhlédnutými videi.
Právě počet zhlédnutí jednotlivých příspěvků je tím, co na YouTube rozhoduje o objemu přidělené reklamy. V souvislosti s ní pak youtubeři získávají finanční odměnu. Profesionální youtubeři, kteří si točením videí skutečně vydělávají na živobytí, jsou v Česku stále spíše výjimkou. Celosvětově jde ale o rozrůstající se fenomén. Například nejznámější youtuber na světě, švéd Felix Kjellberg, který na YouTube umísťuje videa pod přezdívkou PewDiePie, si podle dostupných zdrojů od roku 2010 youtuberingem vydělal 124 milionů dolarů.
FIREMNÍ TÁBOR NAVŠTÍVIL GENERÁLNÍ ŘEDITEL ČESKÝCH DRAH PAVEL KRTEK:

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: maz
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

20:37 Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce
Ursula von der Leyenová přečkala hlasování o vyslovení nedůvěry. Zatímco politici z koalice to považ…
- 18:06 Peníze na „obranu“ do hodnot a neziskovek? Zahradil má obavy
- 12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary
- 10:39 Zásadní otázka k blackoutu. Vitásková je velmi zvědava na odpověď
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR
- 12:40 A do mě se může? Zlá připomínka v kauze Turek a Rychlíková