České republice prý hrozí katastrofa. Bývalý europoslanec viní Dienstbiera

09.06.2014 16:42

Podle bývalého poslance Evropského parlamentu Ivo Strejčka hrozí České republice katastrofa. Upozorňuje tím na záměr Jiřího Dienstbiera, aby ve státní správě vzrostl počet Romů.

České republice prý hrozí katastrofa. Bývalý europoslanec viní Dienstbiera
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Strejček

Ministr Jiří Dienstbier plánuje během června předložit Strategii romské integrace do roku 2020. Ivo Strejček však varuje před pozitivní diskriminací. „Takové návrhy nejsou v politické historii ničím novým. V americké politice jsou, nejpozději od počátku 60. let minulého století, tedy od doby prezidentů Kennedyho, Johnsona a Nixona, nazývány politikou afirmativní akce. Přeloženo do češtiny: politikou ‚pozitivní‘ diskriminace,“ píše v textu, který následně publikoval i magazín Petra Hájka Protiproud.

Připomíná zde i historii USA a krok prezidenta Lyndona Johnsona. „Za cenu ohromných finančních nákladů podporoval politiku afirmativních zásahů ve prospěch černošské menšiny v mylné víře, že více vzdělání pro černochy a jejich upřednostňování v zisku práce před ‚bílými‘, povedou ke kultivaci této skupiny a její loajalitě k okolní společnosti. O tom, jak hořce se mýlil, nesvědčí pouze dramatický růst výdajů amerického federálního rozpočtu v sociálních kapitolách, ale také hořící a běsnícími černošskými demonstracemi vyrabovaná americká města, k jejichž potlačení musela být do některých míst povolána Národní garda,“ píše bývalý poslanec Evropského parlamentu.

„Pokud pan ministr Dienstbier volá po další pozitivní diskriminaci Romů, Romům nepomáhá. Na rozdíl od něho totiž česká společnost ví, že v této zemi není vzdělání rasově segregované. Ví, že do základních škol musí, na střední a vysoké školy mohou i děti romského původu,“ vzkazuje ministrovi Jiřímu Dienstbierovi Strejček.

„Racionální konzervativní politika se musí na základě zdravého rozumu i historického poučení postavit proti tomuto pokrytectví a na stranu těch, kteří politiku pozitivní diskriminace odmítají. Právě proto, že by měla stát na straně obhajoby rovných příležitostí pro všechny – tedy i pro Romy,“ uzavírá člen správní rady Institutu Václava Klause.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zimola zvolen, Babišova vláda se rodí. Kalousek se vzteká. Šance pro Okamuru. Po zvolení vedení ČSSD už jede debata

20:04 Zimola zvolen, Babišova vláda se rodí. Kalousek se vzteká. Šance pro Okamuru. Po zvolení vedení ČSSD už jede debata

Boj o post předsedy ČSSD se úzce prolínal s bojem o vyjednávání o vládě. Pro šéfa hnutí ANO jsou výs…