České školství je segregační. O Romy nedbá, zaznělo u Tachecí

06.06.2012 18:56 | Zprávy
autor: joh

Martin Šimáček, ředitel Agentury pro sociální začleňování byl hostem pořadu Fakta Barbory Tachecí. Pomáhá se socializací Romů, zvláště v problémových oblastech. V televizi pojmenoval ty nejzásadnější body.

České školství je segregační. O Romy nedbá, zaznělo u Tachecí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Malí Romové v Poschlé

„Poslat děti do mateřských školek je to nejlepší řešení. Děti se potřebují připravit na vzdělávání co nejdříve,“ myslí si ředitel. „Je zapotřebí udělat to, aby mateřských škol bylo o něco více,“ říká Šimáček. Podle něj se hodně vyplatí do těchto kroků investovat.

Romské děti jsou podle Šimáčka momentálně velmi odložené hlavně v praktických školách a nic se nedělá. Zrovna dnes vyšla zpráva, že třetina dětí v těchto školách jsou právě Romové. „Bohužel musíme říci, že za posledních dvacet let se české školství neměnilo a zůstalo segregační,“ vysvětlil Šimáček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michal Kučera byl položen dotaz

Předkupní právo na zemědělskou půdu

V čem přesně spočívá? To ho majitel pak nemůže prodat komu chce a za kolik chce? Mě třeba přijde na jednu stranu i správné, že když někdo na půdě hospodaří, má pak jako první si jí možnost i odkoupit, protože na ní udělal už kus práce. Nebo to tak není?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hoffman: Vysídlenci se pořád nevzdali naděje

16:00 Hoffman: Vysídlenci se pořád nevzdali naděje

Než se ale Němci pustí do nového válečného dobrodružství na východě, přijedou do Brna zavzpomínat na…