„Ukázalo se, že v některých případech je potřeba k obraně přistupovat aktivnějším způsobem,“ řekl Jaroslav Šmíd z NBÚ. Podobná zařízení podle něj mají velké státy, ale i třeba Norové, Nizozemci nebo Dánové.
Vzniknout by nyní měla skupina složená ze zástupců armády, vojenského zpravodajství a NBÚ, která by o tématu blíže jednala. Záměr by poté musela v rámci akčního plánu a později v národní strategii v oblasti kybernetické bezpečnosti přijmout vláda. Konkrétní opatření by patrně zůstala utajená. Podle Navrátila by kybernetické útoky mohlo mít ve svých pravomocích vojenské zpravodajství, které je podřízeno ministerstvu obrany.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: čtk, mp
Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko
Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...
Další články z rubriky

18:00 „Jedete v dozimetru, bitcoinu, kampeličce“. Jiří Pospíšil neposlouchal rád
Ve studiu CNN Prima News to vřelo. Bývalý předseda TOP 09 naznačil, že po volbách může pokračovat vl…
- 16:05 Ceny se tu blíží Západu, životní úroveň mnohem méně, rozebírá ekonom
- 5:30 Havel jim udělil milost. Pravda o únosu letadla z majora Zemana
- 20:37 Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce
- 12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary
- 13:12 Lidé nejsou čísla v Jurečkových tabulkách. Bobošíková představila plán pro důstojné stáří