Česko podpoří Ukrajinu dalšími 50 miliony korun

12. 3. 2014 16:05

Vláda dnes schválila další pomoc Ukrajině ve výši 50 milionů korun. Směřovat má především na obnovu zdravotnických, vzdělávacích a sociálních zařízení i další infrastruktury v celé zemi. Po jednání kabinetu to dnes novinářům řekl ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier (ČSSD), který připomněl, že Česko již v minulých týdnech dalo 18 milionů korun na zdravotnický program Medevac.

Česko podpoří Ukrajinu dalšími 50 miliony korun
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na Václavském náměstí proběhl protest Za vaši i naši svobodu-Ne ruské okupaci Ukrajiny
reklama

„Co se týče peněz na pomoc Ukrajině, tak ty se najdou částečně v rozpočtu Ministerstva zahraničních věcí a částečně bude jeho rozpočet posílen z rozpočtové rezervy, kterou vláda má k dispozici," uvedl Dienstbier. „Ty peníze by měly být uvolňovány postupně na konkrétní projekty, které by byly vybírány na základě výběrových řízení, případně by byly poskytovány jako peněžní dary," řekl také ministr s tím, že vláda bude preferovat přidělování peněz českým organizacím, které budou působit na Ukrajině.

Další část financí by podle ministra mohla být určena na dlouhodobější podporu vzdělávání občanské společnosti v oblasti podpory základních lidských práv a svobod, zásad dobrého vládnutí nebo boje proti korupci. S částí se podle něj také počítá na stipendia pro ukrajinské studenty, zejména ty postižené při protestech z minulých měsíců.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To já! To my! To Babiš!“ Hamáček nikam neletí. Opozice se hádá o zásluhy

21:30 „To já! To my! To Babiš!“ Hamáček nikam neletí. Opozice se hádá o zásluhy

Premiér Andrej Babiš (ANO) potvrdil, že vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) v pondělí do Moskvy neodletí.…