Charanzová v rozhovoru pro Rádio Impuls nejprve reagovala na výroky šéfa E.ONu Leonharda Birnbauma, podle nějž přijetí embarga na dovoz ruského plynu by mohlo způsobit rozpad Evropské unie.
„Mě ta reakce nepřekvapuje, samozřejmě tento koncern si hájí svoje priority a svůj byznys. To, že případné odstřižení od ruského plynu bude mít ekonomické dopady, je jasné, a proto jsme v EP začali apelovat na EK a na členské státy, aby měly jasný plán, jak se na to připravit. Ale nemyslím si, že se kvůli tomu rozpadne Evropská unie, naopak vidíme, že mezi sebou nyní státy spolupracují daleko více než před válkou na Ukrajině,“ uklidňovala situaci Charanzová.
Jedna věc je, že chceme uvalit tvrdé sankce na Rusko za to, co se děje na Ukrajině; na druhé straně se můžeme dostat do situace, že Rusko samo ten plyn zastaví,“ dodala Charanzová a připomněla ruský požadavek, aby Evropa za plyn platila v rublech.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
válka na Ukrajině
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: jma
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.