Česko-rakouské projekty si rozdělí 513 milionů korun

22.05.2018 12:41

Téměř 20 milionů eur (zhruba 513 milionů Kč) rozdělí ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) z přeshraničního programu EU Interreg mezi 11 projektů zaměřených na obnovu společného kulturního dědictví Rakouska a České republiky. Podporu získá například zpřístupnění dalších 13 kilometrů Schwarzenberského kanálu na Šumavě, propojení lokality Mikulov-Sedlec-Drasenhofen či spolupráce měst Znojmo a Retz. ČTK o tom dnes informovala mluvčí ministerstva Veronika Vároši.

Česko-rakouské projekty si rozdělí 513 milionů korun
Foto: Hans Štembera
Popisek: Měna Euro

Mezi Mikulovem, Sedlcem a rakouskou obcí Drasenhofen vznikne naučná stezka. V rámci projektu bude také obnoven a zpřístupněn historický most ze 17. století, který tvořil jediný přístup k loveckému zámečku na ostrově uprostřed Nového rybníku. „Zpřístupněním památky z české a rakouské strany dojde k napojení Drasenhofenu na tamní frekventované cyklostezky,“ uvedla Vároši.

Cílem dalšího schváleného projektu Schwarzenberský plavební kanál – Bavorská niva – je obnovit a zpřístupnit zhruba 13 kilometrů méně známých částí kanálu. Pomocí bezbariérové stezky se má zpřístupnit rašeliniště Bavorská niva.

Přidělená dotace pomůže také užší spolupráci měst Znojmo a Retz. Má se rekonstruovat sýpka v Retzu a budova staré školy, která je součástí Louckého kláštera ve Znojmě. „Obě budovy po rekonstrukci umožní konferenční, výstavní, průvodcovské, informační, kulturní a osvětové aktivity,“ dodala mluvčí MMR.

Přehled schválených projektů a další informace najdou zájemci na webu ministerstva pro místní rozvoj.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co všechno udělají z člověka dolary! Tomáš Kňourek má jasno, proč Kalenský vyrukoval s novým radikálním opatřením proti „dezinformačním webům“

12:56 Co všechno udělají z člověka dolary! Tomáš Kňourek má jasno, proč Kalenský vyrukoval s novým radikálním opatřením proti „dezinformačním webům“

Expert na ruské dezinformace a propagandu Jakub Kalenský, jenž nedávno na půdě Kongresu USA prohlási…