Česko slaví svátek. Vládní politici vzpomínají na Masaryka. Pekarová přímo u sochy

28.10.2022 12:09 | Zprávy

Právě dnes slavíme 104. narozeniny našeho státu, o jehož vznik se velkou měrou zasadil první prezident státu T. G. Masaryk. Markéta Pekarová Adamová se přišla poklonit právě Masarykovi a to před Pražský hrad , kam ji letos nepozval stávající dosluhující prezident Miloš Zeman. Není sama.

Česko slaví svátek. Vládní politici vzpomínají na Masaryka. Pekarová přímo u sochy
Foto: Archiv
Popisek: Tomáš Garrigue Masaryk

T. G. Masaryk, zakladatel našeho moderního státu, mimo jiné prohlásil, že vlastenectví znamená lásku k vlastnímu národu, nikoli nenávist k jiným národům.

A právě na toto souvětí si vzpomněla i stávající předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová, která se přišla zakladateli naší republiky poklonit před Pražský hrad. Před Hrad, kde večer neusedne ve Vladislavském sále, neboť stávající dosluhující prezident Miloš Zeman ji na slavnostní večer předávání státních vyznamenání nepozval. Je to poslední Zemanova příležitost rozdat státní vyznamenání v den tohoto svátku a zároveň vyjádřit svůj postoj k některým lidem tím, že je na oslavu svátku všech občanů nepozval.

„‚Vlastenectví je láska k vlastnímu národu, nikoli nenávist k jiným.‘ Hodnoty TGM, které zformovaly náš stát před 104 lety, jsou bez ohledu na jakékoliv hranice platné i dnes. Pane prezidente, děkujeme,“ napsala Pekarová Adamová na Twitteru.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Proč nenecháte rozhodnout rodiče?

Jestli a od kolika svým dětem dovolí přístup na sociální sítě? To pak začnete i určovat, na co se smí nebo nesmí dívat v televizi nebo v kolik mají chodit spát a v kolik vstávat? Myslíte, že vše špatné se odehrává jen na sociálních sítích, a že ony jsou strůjci zla?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Šmejde.“ „Proč jsi to podepsal?“ Fiala zveřejnil VIDEO. A je zle

20:51 „Šmejde.“ „Proč jsi to podepsal?“ Fiala zveřejnil VIDEO. A je zle

„Děláme vše pro to, aby emisní povolenky druhého typu nezdražily lidem život," slibuje premiér Petr …