Český manažer: Sankce Rusku prospívají. Čím déle budou trvat, tím silnější Rusko bude

05.09.2016 7:32

Protiruské sankce Rusku pomáhají, tvrdí český manažer Jiří Lang, který šéfuje tamní pobočce americké chemické firmy DuPont. O tom, že se podle něj Evropa zmýlila, píše server iHNed.cz.

Český manažer: Sankce Rusku prospívají. Čím déle budou trvat, tím silnější Rusko bude
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ruská vlajka
reklama

Lang mimo jiné také uvádí, že před pěti lety byla v ruském podnikatelském prostředí prozápadní nálada. Firmě DuPont, sídlící ve Spojených státech, to mimo jiné pomáhalo v přístupu na trh. V posledních třech letech se ale sentiment Rusů změnil. 

Protiruské sankce, které Evropa zavedla po anexi Krymu, podle něj Rusy stmelily. Mají chuť spotřebovávat více domácích výrobků, což v kombinaci se slabým rublem vedlo k oživení ruského průmyslu. Zároveň prý začínají stále častěji nakupovat od asijských společností.

„Čím déle budou sankce trvat, tím silnější ruský průmysl bude. V Rusku byly opuštěné nejen továrny, ale celá odvětví průmyslu. Dnes se do nich vrátil život,“ tvrdí Lang s tím, že se začíná vyrábět a mnoho firem také úspěšně exportuje. 

Původní text ZDE.

Závěrem se Lang vyjádřil také k českým firmám, jež se za posledních dvacet let prý posunuly výrazně vpřed. Jediné, co jim podle Langa většinou chybí, je obecné strategické myšlení. „Postrádají také zkušenost s tím, jak se aktivně prosazovat na exportních trzích. Právě obchod se zahraničím je přitom často klíčem k tomu, jak dokázat řadu výrazně dobrých vlastností českých firem a dosáhnout zásadního růstu, který je posune do komfortnější pozice na světové šachovnici,“ dodává Lang s tím, že klíčem pro úspěch Čechů je nejen kvalitní vzdělání, ale i znalost cizích jazyků a společenské dovednosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Při utahování přidávali další restrikce, při rozvolňování chtějí vyhodnocovat? Paznehti! Smejkalova poradní skupina dostala úder. Komentátor ve varu

17:33 Při utahování přidávali další restrikce, při rozvolňování chtějí vyhodnocovat? Paznehti! Smejkalova poradní skupina dostala úder. Komentátor ve varu

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Přínos poradní skupiny MeSES při ministerstvu zdravotnictví, vedené…