Český miliardář udeřil: Odvolání Fajta bylo skandální, stát selhává

12.07.2019 14:37

Po odvolání Jiřího Fajta z postu ředitele Národní galerie Praha se od této instituce odvrací někteří bohatí sponzoři. Nelíbí se jim, jak přišel Fajt o místo a jak si počíná ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD).

Český miliardář udeřil: Odvolání Fajta bylo skandální, stát selhává
Foto: prague.eu
Popisek: Sídlo Národní galerie v Praze

Zdá se, že pobyt Antonína Staňka v pozici ministra kultury nevadí jen značné části ČSSD, ale také podporovatelům Národní galerie Praha. Kvůli tomu, jakým způsobem skonči ve funkci šéfa této kulturní instituce Jiří Fajt, již množství peněz pro galerii snížil český podnikatel Libor Winkler. Informuje o tom Česká televize. Spolupráci s galerií prý ukončila také pojišťovna Kooperativa, i když ta tento svůj krok nespojila s odvoláním Jiří Fajta z čela této instituce.

Podnikatel Petr Pudil je podle vyjádření, které vydala The Pudil Family Foundation nespokojen nejen s odvoláním Fajta, ale také s počínáním ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD). „Způsob odvolání Jiřího Fajta považujeme za skandální a poškozující reputaci Národní galerie a České republiky v zahraničí. Stát bohužel naprosto selhává ve své roli správce Národní galerie,“ stojí v rozhodnutí nadace. Ta je však připravena se k finanční podpoře galerie vrátit, pokud nabude přesvědčení, že nové vedení instituce má jasný plán, jak galerii dál rozvíjet. „Jde nám o umění, ne o politiku,“ stojí také v prohlášení nadace.

Před možným odchodem sponzorů a před zastavením spolupráce s některými subjekty varoval i sám Fajt, když na postu ředitele končil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomáš Klus smutní. Zkoušel vzít Nohavicu na milost, ale už je toho příliš

20:59 Tomáš Klus smutní. Zkoušel vzít Nohavicu na milost, ale už je toho příliš

Zpěvák Tomáš Klus se na svém Facebooku tvrdě pustil do textaře a zpěváka Jaromíra Nohavici. Připomín…