Český miliardář udeřil: Odvolání Fajta bylo skandální, stát selhává

12.07.2019 14:37

Po odvolání Jiřího Fajta z postu ředitele Národní galerie Praha se od této instituce odvrací někteří bohatí sponzoři. Nelíbí se jim, jak přišel Fajt o místo a jak si počíná ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD).

Český miliardář udeřil: Odvolání Fajta bylo skandální, stát selhává
Foto: prague.eu
Popisek: Sídlo Národní galerie v Praze
reklama

Zdá se, že pobyt Antonína Staňka v pozici ministra kultury nevadí jen značné části ČSSD, ale také podporovatelům Národní galerie Praha. Kvůli tomu, jakým způsobem skonči ve funkci šéfa této kulturní instituce Jiří Fajt, již množství peněz pro galerii snížil český podnikatel Libor Winkler. Informuje o tom Česká televize. Spolupráci s galerií prý ukončila také pojišťovna Kooperativa, i když ta tento svůj krok nespojila s odvoláním Jiří Fajta z čela této instituce.

Podnikatel Petr Pudil je podle vyjádření, které vydala The Pudil Family Foundation nespokojen nejen s odvoláním Fajta, ale také s počínáním ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD). „Způsob odvolání Jiřího Fajta považujeme za skandální a poškozující reputaci Národní galerie a České republiky v zahraničí. Stát bohužel naprosto selhává ve své roli správce Národní galerie,“ stojí v rozhodnutí nadace. Ta je však připravena se k finanční podpoře galerie vrátit, pokud nabude přesvědčení, že nové vedení instituce má jasný plán, jak galerii dál rozvíjet. „Jde nám o umění, ne o politiku,“ stojí také v prohlášení nadace.

Před možným odchodem sponzorů a před zastavením spolupráce s některými subjekty varoval i sám Fajt, když na postu ředitele končil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To bude sestava! Víme, kdo promluví na akci Milionu chvilek. Ano, znáte je

9:16 To bude sestava! Víme, kdo promluví na akci Milionu chvilek. Ano, znáte je

Již zítra začíná Štafeta pro demokracii, kterou ohlásil Mikuláš Minář. První štace se odehraje v Plz…