Český rozhlas chystá nejrozsáhlejší předvolební vysílání

13.09.2013 11:49 | Zprávy
autor: dkr, čtk

Český rozhlas v rámci předvolebního vysílání nabídne rozhovory se všemi kandidujícími subjekty u kulatého stolu, rozhovory jeden na jednoho i předtočené vizitky, kde budou krajští lídři odpovídat na otázky ve stanoveném limitu. Prostor dostanou všichni lídři na celostátní a krajské úrovni.

Český rozhlas chystá nejrozsáhlejší předvolební vysílání
Foto: rozhlas.cz
Popisek: Logo Českého rozhlasu

Zástupci rozhlasu na dnešním setkání s novináři uvedli, že půjde o nejrozsáhlejší předvolební vysílání v historii rozhlasu.

Radiožurnál plánuje tradiční předvolební Speciály Martina Veselovského, které se proti minulosti mírně promění. "Máme pocit, že dosud využívaný model krajských debat s krajskými lídry se postupně vyčerpal. Jde o celostátní volby, a proto nabídneme celostátní témata. Každá diskuse bude zaměřena na jedno aktuální téma a strany budou moci nominovat svého zástupce, který je na dané téma odborníkem," uvedl generální ředitel Peter Duhan. První tematický speciál půjde 24. září, k dispozici bude také videopřenos. Všechny debaty rozhlas bude vysílat z pražského studia, bez účasti publika.

Dalším projektem Radiožurnálu je Den s lídrem, kdy moderátor a šéfredaktor Jan Pokorný bude průběžně vstupovat do vysílání. Novinkou pak bude závěrečná debata v den voleb, která má končit ve 13:59 - tedy přesně minutu před otevřením volebních místností.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

dotace bydlení

Pane Juchelko, nebylo by jednodušší místo zřízení "Kobry" zrušit dotace na bydlení, které jsou nejvíce zneužívány? Dále nechápu, že zřízení kontrolního orgánu vám bude trvat 3 roky... Sue

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hájí ČT, protože mu platí filmy. Zaznělo o Hřebejkovi a ten se ozval

19:40 Hájí ČT, protože mu platí filmy. Zaznělo o Hřebejkovi a ten se ozval

Režisér Jan Hřebejk kvůli vládnímu návrhu na změnu financování České televize a Českého rozhlasu var…