Češky se v Německu papírově provdávají za imigranty. Za 250 tisíc mu zajístí, že ho nemohou deportovat

07.04.2019 8:33

Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) upozorňuje na nový nebezpečný byznys. Česká žena vyrazí na výlet do Německa, provdá se tam za migranta, kterému hrozí vyhoštění z EU, shrábne tučnou odměnu, např. 250 tisíc, a vyrazí zpátky domů do Česka, kde dál žije svůj život. A migrant nemůže být deportován pryč z EU. Této služby nejčastěji využívají Turci a kosovští Albánci.

Češky se v Německu papírově provdávají za imigranty. Za 250 tisíc mu zajístí, že ho nemohou deportovat
Foto: wikipedia
Popisek: Novomanželé.
reklama

Falešné sňatky tu byly vždy. Chodívalo to tak, že si cizinec vzal Česku, aby mohl žít na území České republiky. Manželé spolu však nežili, každý jel po své vlastní životní koleji. Podoba tohoto zločinu se však postupem let proměnila. Češky jako občanky EU vyrazí do Německa, tam se provdají za cizince, kterému hrozí vyhoštění, shrábnou odměnu a žijí si dál svůj život.

„Skupina pachatelů sjednává účelové sňatky pro občany zejména z Turecka. Prokázat tuto trestnou činnost není jednoduché, neboť ženy nejsou vyváženy do zahraničí násilím, naopak jsou jim za tyto ‚sňatkové služby‘ poskytnuty nemalé finanční odměny. Mnohdy tyto ženy zůstávají na území státu EU, kde pracují nebo často provozují prostituci v nočních klubech,“ upozorňuje NCOZ.

To, že se Češky podobných praktik opravdu dobrovolně zúčastňují, potvrdila serveru iDNES.cz i paní Jana z jihu Čech. Patří mezi dámy, které vyrazily do Německa, vzaly si cizince, aby zabránily jeho deportaci z EU, a vrátily se domů. Odmítla však prozradit, na kolik peněz si tímto svým počinem přišla. „Samozřejmě, že jsou to lidé, kteří mají úřední vyhoštění, ale sňatkem si pobyt zlegalizují. Dostala jsem v eurech pěticifernou částku,“ prozradila paní Jana. Konkrétnější však být nechtěla. Dá se tedy říci, že si přišla nejméně na 250 tisíc korun, ale možná i na víc.

Této služby prý nejčastěji využívají Turci nebo obyvatelé Kosova, nescházejí však ani uchazeči o manželství z Číny či z afrických zemí.

„Českým ženám jako občankám Evropské unie měla být administrativně zařízena práce a bydliště v Německu a jejich manželé pak na základě účelových sňatků, které proběhly v Kosovu, měli žádat o pobyt ve Spolkové republice Německo z důvodu sloučení rodin,“ popsal podvodné jednání v jednom z případů mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Podobně podezřelých sňatků mohly být uzavřeny stovky.

Policie ve východních Čechách odhalila případ matky, jejích dcer a jejich tety, které vyrazily do Nigérie, případně do azylového zařízení na Kypru, kde se provdaly za Nigerijce, ale své manžely už nikdy neviděly. Pánové se dostali do EU a pohybují se kdesi v schengenském prostoru. Po návratu domů se však zmíněné české dámy ocitly před soudem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A to ještě nevíte... Česko zavřené, Babiš a Prymula domluvili. A ozvaly se ještě horší věci

14:10 A to ještě nevíte... Česko zavřené, Babiš a Prymula domluvili. A ozvaly se ještě horší věci

Na dnešní vyhlášení lockdownu už zareagovalo více než dost osobností s mnoha výtkami a poznámkami. P…