Čeští Afričané varují: Imigranti budou nevděční

25.05.2016 10:19

Lidé, kteří přišli do Česka z Afriky, celkem chápou současnou obezřetnost vůči imigrantům. Server Týden.cz přináší názor Afričana žijícího v Ostravě, podle kterého je český postoj pochopitelný a pokud jde o imigranty, skutečně je důvod k obavám. A není prý rozhodně jediný, kdo si to myslí.

Čeští Afričané varují: Imigranti budou nevděční
Foto: Hans Štembera
Popisek: Do Česka přiletělo dalších 23 křesťanských uprchlíků z Iráku. Dočasný domov najdou v Praze Braníku a ve Smilovicích na Frýdecko- Místecku

„Vláda je opatrná, ale to je dobře,“ myslí si Manuel Abílio Afonso. Pochází z Angoly, odkud jeho rodiče utekli a on sám se narodil v Kongu, kde jeho rodiče v té době žili v exilu. V roce 1991 přijel do Československa, v Ostravě vystudoval stavební průmyslovku a k Ostravě se také hlásí.

Nemyslí si také, že by se Česko nějak vymykalo ostatním a projevovalo extremisticky. „Česká republika je konzervativní země a má z uprchlíků strach, což mi nevadí. Podle mě na stanovené kvóty reaguje dobře,“ komentuje české odmítání bruselských nápadů na přerozdělování.

Podle webu Týden.cz mnoho Afričanů usazených v naší zemi postoj Čechů chápe a neobviňuje je z xenofobie. Právě znalost afrického prostředí přitom k jejich názoru celkem podstatně přispívá. „Mezi uprchlíky jsou lidé, kteří se ani za vlídné přijetí nedokážou odvděčit. Ti lepší z nich se navíc budou chtít dostat do Francie nebo Velké Británie,“ varuje Manuel Afonso.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na Národní třídu dorazil Kalousek a něco řekl Parlamentním listům...

8:38 Na Národní třídu dorazil Kalousek a něco řekl Parlamentním listům...

Na Národní třídě je od rána živo. Do tradičního festivalu pokládání věnců k památníku 17. listopadu …