Čeští muslimové odsoudili teroristické útoky v Bruselu

23.03.2016 6:27

Násilí vůči nevinným lidem odsoudilo v reakci na dnešní teroristické útoky v Bruselu Ústředí muslimských obcí v ČR. Odmítlo ale zneužívání takových tragédií k ospravedlnění snah o utlačování náboženských menšin. Prohlášení Ústředí muslimských obcí v ČR dnes ČTK poskytl jeho předseda Muníb Alravi (Muneeb Alrawi). K bruselským útokům s asi třemi desítkami obětí na životech se přihlásila organizace Islámský stát.

Čeští muslimové odsoudili teroristické útoky v Bruselu
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Hlavním městem řeckého ostrova Rhodos, který leží jen pár kilometrů od břehů Turecka, je šedesátitisícový Rhodos
reklama

"Odsuzujeme jakékoliv násilí páchané vůči nevinným lidem bez ohledu na jejich náboženskou či etnickou příslušnost, kdekoliv na světě," píše se v prohlášení. Text obsahuje vyjádření upřímné soustrasti pozůstalým obětí bruselských atentátů i nedávných teroristických útoků v Turecku a Tunisku. "Zároveň však odmítáme zneužívání podobných tragédií k šíření nenávisti a k ospravedlnění snah o utlačování příslušníků náboženských a etnických menšin," uvedlo ústředí muslimských obcí.

Dnešní atentáty na bruselském letišti Zaventem a v bruselském metru si vyžádaly i zhruba 200 zraněných. Belgický premiér Charles Michel a prokuratura jsou přesvědčeni, že na letišti útočili sebevražední atentátníci. Belgie zvýšila varování před teroristickými útoky v celé zemi na nejvyšší stupeň, bezpečnostní opatření zpřísnily i další evropské státy včetně České republiky. Světoví státníci vyjádřili Belgii soustrast.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Stydíme se. Promiňte.” Policisté u hospod otáčí. A hospodský: Varuji! Od pondělka…

4:43 „Stydíme se. Promiňte.” Policisté u hospod otáčí. A hospodský: Varuji! Od pondělka…

Češi začínají po mnoha měsících tvrdých zákazů znovu normálně žít, a přestože zahrádky oficiálně otv…