Čeští novináři prý mají na rukou krev. Jde o válku našich přátel, ve které se vraždí děti po desítkách

12. 8. 2018 9:21

Šéfredaktor Britských listů Jan Čulík tvrdí, že čeští novináři mají na rukou krev. Čí krev? Za čí smrt podle Čulíka nesou spoluzodpovědnost? Podívejte se sami.

Čeští novináři prý mají na rukou krev. Jde o válku našich přátel, ve které se vraždí děti po desítkách
Foto: Repro foto Debatní klub
Popisek: Jan Čulík

Čeští novináři podle Čulíka mlčí o tom, co se děje v Jemenu. Mlčí prý o tom, že v této zemi už několik let zuří válka. Mlčí údajně o tom, že v této válce proti sobě stojí vyznavači dvou větví islámu - šiité a sunnité. Šiitští Húsíové povstali proti vládě. Podporuje je šiitský Írán. Proti Húsíům stojí koalice vedená sunnitskou Saudskou Arábií. Tuto koalici podporuje Západ. A Česká republika je dnes považována za součást Západu.

„Mlčením o tom mají čeští novináři krev na rukou. Kdo by v ČR kdy slyšel o nějaké válce v Jemenu, o milionech dětí ohrožených hladomorem a cholerou? Koho by to zajímalo? Tento týden zavraždila leteckým úderem Saúdská Arábie desítky dětí mladších deseti let, které se vracely autobusem z pikniku. Tím, že o tom čeští novináři mlčí, nesou přímou odpovědnost za toto vraždění, protože česká vláda je podporuje dodávkami zbraní Saúdské Arábii," napsal k tomu Čulík.

Skutečností však je, že česká média o válce v Jemenu nemlčí. Server ParlamentníListy.cz přinesl  informace o útoku v provincii Saada. Vycházel z informací zahraniční agentury Reuters a její informace přiblížil těm českým čtenářům, kteří např. nemají čas pročítat zprávy agentury, nebo nevládnou angličtinou natolik, aby si je mohli přečíst sami.

Server ParlamentníListy.cz přinesl zprávu o tom, že po útoku saúdskoarabské armády zemřely desítky dětí. Ozbrojené síly udeřily v provincii Saada na zdejší trh a zasáhly také autobus plný dětí. Od útoku se distancovaly Spojené státy a generální tajemník OSN António Guterres akci důrazně odsoudil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ty idiote, ministře školství! Zásah BIS do dějepisu rozpoutal bouři. I z nečekaných stran

8:01 Ty idiote, ministře školství! Zásah BIS do dějepisu rozpoutal bouři. I z nečekaných stran

Výroční zpráva Bezpečnostní informační služby (BIS), která mimo jiné varovala před ruským vlivem na …