Čeští podnikatelé plánují v Rusku uzavřít kontrakty za miliardy

22.05.2013 17:19

Čeští podnikatelé chtějí příští týden uzavřít v Rusku kontrakty v hodnotě několika miliard korun. ČTK to dnes řekl mluvčí Svazu průmyslu a dopravy ČR Milan Mostýn. Podnikatelé budou od neděle doprovázet premiéra Petra Nečase (ODS) na čtyřdenní návštěvě Ruska.

Čeští podnikatelé plánují v Rusku uzavřít kontrakty za miliardy
Foto: red
Popisek: Rusko
reklama

Celkem se cesty zúčastní na 80 zástupců českých firem, které podnikají mimo jiné v oblasti strojírenství, energetiky, chemie, petrochemie, dopravy, úpravy vod, těžby a zpracování ropy, stavebnictví, elektrotechniky a zdravotnictví. "Nezanedbatelná je účast představitelů bankovního sektoru," uvedl Mostýn.   Předběžně se počítá s uzavřením čtyř kontraktů v Petrohradu a jednoho kontraktu v Jekatěrinburgu.

Obchod mezi Českem a Ruskem v poslední době posiluje, hospodářskou spolupráci s Ruskem podporuje i český prezident Miloš Zeman. Podle nedávného vyjádření ministra průmyslu a obchodu Martina Kuby (ODS), který se chystané cesty do Ruska také zúčastní, má český vývoz do Ruska velký potenciál k růstu, i když zatím do této země míří jen malá část celkového exportu.

Ruské firmy podnikají také v Česku, například rusko-české konsorcium firem Škoda JS, Atomstrojexport a Gidropress má zájem o zakázku na dostavbu jaderné elektrárny Temelín.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tady máte důkaz, Romové. „Český Floyd“: Profesionál už se na to prostě nemohl dívat

11:34 Tady máte důkaz, Romové. „Český Floyd“: Profesionál už se na to prostě nemohl dívat

Může záklek na krk někoho udusit? Tuto otázku se rozhodl zodpovědět reportér ČT Richard Samko pro vš…