Čeští senioři se bojí samoty více než smrti, ukázal průzkum. Hrůzu budí chudoba

08.09.2013 13:55

Průzkum Českého červeného kříže ukázal, že se čeští senioři bojí jedné věci více než smrti. S rostoucím věkem lidé většinou počítají s odchodem na onen svět. Především lidé starší sedmdesáti pěti let se však velmi bojí samoty. Informovaly o tom Lidové noviny.

Čeští senioři se bojí samoty více než smrti, ukázal průzkum. Hrůzu budí chudoba
Foto: Hans Štembera
Popisek: Seniorka na sluníčku

Se samotou se potýká každý třetí Čech starší sedmdesáti pěti let. Ještě více se však senioři bojí nemocí a existenčních problémů. Samotou trpí především ženy, protože se v průměru dožívají vyššího věku než jejich životní partneři. Pomocnou ruku může seniorům podat např. širší rodina.

"Na smrt bývají starší lidé svým způsobem připraveni. Je to životní bod, který, když přijde rychle, je jasný. Hůře nesou představu, že už nebudou soběstační a kvůli tomu budou možná i osamělí. Když jsme se ptali aktivních seniorů, co by preferovali, tak většinou odpovídali, že to, aby jejich život skončil ještě v době, kdy se o sebe dokážou sami postarat," říká k tomu socioložka Olga Starostová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Faltýnek a parta miliardářů, tam to vše začalo. České dráhy mohou mít problém. Jde o přístup k nejcitlivějším informacím tohoto státu

17:11 Faltýnek a parta miliardářů, tam to vše začalo. České dráhy mohou mít problém. Jde o přístup k nejcitlivějším informacím tohoto státu

ParlamentníListy.cz informoval vysoce postavený zdroj Českých drah, že v současnosti nemá žádný ze č…