Čeští učitelé jezdí na Balkán studovat „běsy nacionalismu“, aby mohli lépe poučit naše děti, uvedla ČT. Je z toho pozdvižení

29. 7. 2018 14:03

Podle informací České televize cestují čeští učitelé na Balkán, aby zde nabrali jisté zkušenosti. Jaké? Podívejte se sami.

Čeští učitelé jezdí na Balkán studovat „běsy nacionalismu“, aby mohli lépe poučit naše děti, uvedla ČT. Je z toho pozdvižení
Foto: Wikipedia, uživatel Perconte
Popisek: Balkán
reklama

Čeští učitelé se zúčastňují zvláštního projektu. Kantoři cestují na Balkán, aby se tu přesvědčili, jak snadné bylo v 90. letech 20. století uvolnit ze řetězu běsy nacionalismu, které přiživily chuť rozpoutat peklo na Balkáně. Následně mohou učitelé žákům a studentům lépe popsat, k jak špatným koncům může vést radikální nacionalismus.   

„Po stopách války. Ty jsou v bývalé Jugoslávii stále ještě vidět. Ve Vukovaru, v Sarajevu nebo v Tuzle si je přímo na místě prohlédla první skupina českých a slovenských kantorů," oznámila veřejnoprávní televize. Reportáž z této cesty byla publikována také na sociální síti twitter.

Učitelé se během své cesty setkali s lidmi, kteří válku zažili, kteří skončil v zajateckých táborech, kteří na vlastní kůži pocítili hrůzy bojů. Jde o zástupce všech válčících stran, kteří učitelům vysvětlují, že válka na Balkáně vlastně neměla žádné vítěze, jen obrovské množství trpících obyvatel. Většina peněz na společný projekt dříve znepřátelených národů poskytla Evropská unie.

 

 

Ohlasy pod reportáží svědčí o tom, že mezi českými občany vzbudila jistou pozornost. V komentářích pod reportáží zazněl mimo jiné názor, že Balkán je zralý na další válku. Další diskutér chtěl vědět, zda se v rámci projektu také vysvětluje, že si z Balkánu udělala střelnici Severoatlantická aliance. Přesně takto prý vnímal konflikt pan Jaromír Rybka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kámo, tys jí p*sral! Xaver zažil neskutečnou věc. Ještě teď se diví

13:48 Kámo, tys jí p*sral! Xaver zažil neskutečnou věc. Ještě teď se diví

Není to poprvé, kdy se novinář a komentátor Jinřich Šídlo vyjadřuje k volbám do Rady ČT. V pořadu Šť…