Chaloupka i jeho bývalý asistent podali stížnost. Cítí se nevinní

19.07.2012 16:29 | Zprávy

Poslanec za Věci veřejné Otto Chaloupka i jeho bývalý asistent Vratislav Vařejka už podali stížnost proti obvinění z korupce. S tímto postupem policie nesouhlasí. Navzájem se obviňují z nezákonného jednání a každý z nich tvrdí, že je nevinný. Při projednávání stížností mají šanci, že bude jejich obvinění zrušeno. Kdy se rozhodne, ale není známo.

Chaloupka i jeho bývalý asistent podali stížnost. Cítí se nevinní
Foto: Věci veřejné
Popisek: Poslanec Věcí veřejných Otto Chaloupka

Vratislav Vařejka tvrdí, že musel platit Chaloupkovi polovinu svého příjmu asistenta, tedy asi 25.000 korun měsíčně. Chaloupka je stíhán za to, že úplatky vymáhal, Vařejka, že je údajně poskytoval. Tím si prý chtěl u Chaloupky zajistit, aby mu mohl dělat asistenta.

Chaloupka tvrdí, že Vařejkovi půjčil peníze a asistent mu dluh splácel. Vařejka na poslance podal loni v dubnu trestní oznámení. Stalo se tak poté, co jej Chaloupka propustil. V oznámení tvrdil, že mu poslanec dluží peníze, které chce zpět.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: pan, čtk

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Neumí anglicky, po skleničce vystupuje z OSN.“ Černochová napadena před kamerami

23:23 „Neumí anglicky, po skleničce vystupuje z OSN.“ Černochová napadena před kamerami

„Mafie si porcovala Prahu.“ „Tahle vláda dovedla organizovaný zločin do nejvyšších pater české polit…