Chápete to? Hřib si utahuje z Babiše. Tohle nemusel

02.08.2021 14:25 | Ze sítí

Ve svém posledním Čau lidi se Andrej Babiš pustil do Pirátů za zdražení jízdného. Už dvě hodiny poté reagoval Hřib, že primátoři z ANO zdražovali také a někde i víc. Ale dnes si rýpl do samotného Babiše, který si na videu koupil lístek, cvakl a šel do metra. Jenže vůbec nemusel. Protože je mu 66 let, může pražskou MHD cestovat zadarmo.

Chápete to? Hřib si utahuje z Babiše. Tohle nemusel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský primátor Zdeněk Hřib

Anketa

Koho byste si přáli jako „novou krev“ v Poslanecké sněmovně?

hlasovalo: 13908 lidí
V posledním videu Čau lidi se Andrej Babiš vydal na pirátské území, tedy do Prahy, konkrétně do metra. „Dobrý den, dneska je 1. srpna a naši drazí Piráti nám v Praze zdražili jízdenky. Třicetiminutová bude stát o 25 % víc, to znamená ne 24, ale 30 korun. A devadesátiminutová nebude stát jako předtím, ale bude stát 40 korun. Takže z 32 na 40 korun,“ vysvětlil a rýpl si, že velcí příznivci digitalizace budou mít SMS jízdenky ještě dražší než papírové, které se kupují v automatech. „Tak si tady teďka nakoupím,“ stoupl si k automatům na jízdenky.

Dále si kopl, že ač se Piráti prohlašují za transparentní, ředitele Dopravního podniku vybrali bez výběrového řízení. „Proč pan Hřib má tolik poradců, kteří nás doposud stáli 24 milionů korun a bůhví kolik jich ještě platí v nějakých městských firmách. A má desítky miliard na účtě...“ kritizoval premiér dál, ale byl přerušen hlášením o zvýšení ceny jízdenek, které hned využil ke zvolání: „No prosím, už to hlásej. Skandál!“ A ještě doplnil: „Nechápu to, Praha má strašně moc peněz a zdražuje.“ A připomenul, že zavedl slevy na jízdném pro důchodce a mladé. „Takže si to dobře pamatujte, jak Piráti hospodaří v Praze. A takhle to budou dělat ve vládě. Úplná katastrofa,“ prohlásil ještě premiér, zakoupil si jízdenku, označil ji a šel do metra.

Zdeněk Hřib pak vytáhl do protiútoku, že jízdenky zdražili i primátoři ANO. „V roce 2020 zdražili jednorázové jízdenky vaši primátoři v Ostravě i Olomouci, a to o cca 20 %. V Opavě a Ústí nad Labem také zdražili vaši primátoři jednorázové jízdenky v roce 2019. V roce 2017 váš primátor v Českých Budějovicích zrušil levnější jízdenky,“ jmenoval.

„Před měsícem zdražil MHD váš primátor v Děčíně. Jednorázové jízdenky právě dnes zdražila i vaše starostka za ANO v České Lípě a to o 25 %. A přesně za měsíc na 1. září podobně zdražuje jízdenky v MHD váš primátor v Pardubicích. My jsme naopak dnes zlevnili v Praze MHD pro lidi v hmotné nouzi. Jinak cena obvyklých dlouhodobých kuponů na MHD se u nás nemění. Senioři a děti jezdí v Praze také stále zdarma,“ vytkl Babišovi.

A dnes se na premiérovi otočil patičkou: „Rozumíte tomu, proč si pan premiér kupuje jízdenku na metro, když má jakožto senior nad 65 let pražskou MHD gratis?“ Andreji Babišovi je 66 let a jako takový má tedy nárok na to, aby pražskou MHD užíval zdarma, pokud prokáže svůj věk platným dokladem. Jinými slovy, jízdenku by si vůbec kupovat nemusel, ale přesto tak demonstrativně učinil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesor na pódiu, davy šílely... Xaver se rozplýval nad Fialou. „To byl komparz,“ stopla to komentátorka

16:22 Profesor na pódiu, davy šílely... Xaver se rozplýval nad Fialou. „To byl komparz,“ stopla to komentátorka

Člen rady České televize Lubomír Xaver Veselý si ve svém pořadu Sečteno podtrženo na XTV v souvislos…