Chasník Kalousek byl asi nacamraný jak houba. Odpolední estráda ve sněmovně má dohru

01.04.2015 21:39

Miroslav Kalousek si odpoledne vysloužil v Poslanecké sněmovně potlesk z opozičních lavic za své odhalení, co právě dělá ministr financí Andrej Babiš, který měl být ve sněmovně, ale nebyl tam. Jeho popichování naštvalo Babišova věrného Martina Komárka, který na svém Facebooku poznamenal, že Kalousek byl nejspíš „nacamraný jak houba“.

Chasník Kalousek byl asi nacamraný jak houba. Odpolední estráda ve sněmovně má dohru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Komárek
reklama

„Na pořad této schůze je zařazeno osm stěžejních bodů, které vyžadují přítomnost ministra financí,“ zahájil své vystoupení Kalousek. Hnutí ANO si však prosadilo, že se všechny přeloží až na příští týden, neboť prý ministr financí je zaneprázdněn.

„Já jsem se marně pídil po důvodu, čím může být zaneprázdněn první místopředseda vlády, když zasedá Poslanecká sněmovna. Přemítal jsem o nějakých závažných mezinárodně-politických jednáních, například o karuselech,“ rýpl si Kalousek do Babišova oblíbeného tématu, a vzbudil tím pobavení v pravé části sálu.

Ještě větší smích však propukl, když šéf poslanců TOP 09 objasnil skutečné důvody nepřítomnosti ministra financí. Andrej Babiš totiž na konec týdne místo jednání sněmovny odjel na lyže. „Pro nás je to samozřejmě šok vzhledem k tomu, že on i celé jeho hnutí říkali, že jde do sněmovny makat a ne lyžovat,“ deklamoval Kalousek od pultíku.

Celé sněmovní vystoupení Miroslava Kalouska

Posléze požádal o přestávku na hodinu a půl kvůli jednání poslaneckého klubu TOP 09. Musí se prý s kolegy poradit, jestli příští týden, až ministr Babiš dorazí zpět, místo vysedávání ve sněmovně raději nevyrazí na brusle.

Kalouskovo vystoupení mělo mezi opozicí úspěch, ovšem ozval se i Martin Komárek, někdejší mistr břitkého novinářského pera, který sice za poslední rok a půl proslul spíše bezmeznou loajalitou ke svému předsedovi, ale nyní prokázal, že někdejší ostrovtip ještě neztratil.

„Kalousek, to je chasník. Možná byl nacamraný jako houba,“ napsal na svůj Facebook. Ale možná prý exministra jen trápí, jak je proti svému nástupci bezmocný.

„Každopádně se sesunul od demagogie k obyčejné závisti. Vadí mu řádná dovolená Andreje Babiše,“ odhalil motivaci Kalouskova výstupu. Hloupý jednací řád sněmovny mu prý vyšel vstříc, a proto bude obstrukce místopředsedy TOP 09 stát nás všechny nemalé peníze.

Je třeba dodat, že i Martin Komárek se proslavil tímto "makáním", když jen pár měsíců po volbách odjel místo důležitého sněmovního hlasování s přítelkyní na dovolenou, a ještě se tím chlubil na internetu.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Gott byl hladové prase, Hřibe? udeřil Hrad. 28. říjen se ruší. A je zle

11:50 Karel Gott byl hladové prase, Hřibe? udeřil Hrad. 28. říjen se ruší. A je zle

Ceremoniál udílení státních vyznamenání se neuskuteční ani v omezeném formátu. Prezident rozhodl, že…