Chceme před Vánoci otevřít všechno, řekl do novin ministr Havlíček. Ale tak jednoduché to nebude

13.11.2020 10:34

Ministr dopravy, ale také ministr průmyslu a obchodu za hnutí ANO Karel Havlíček v rozhovoru pro deník Právo prohlásil, že se vláda chystá otevírat obchody. Popsal, jak by to mělo probíhat.

Chceme před Vánoci otevřít všechno, řekl do novin ministr Havlíček. Ale tak jednoduché to nebude
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Havlíček, místopředseda vlády, ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy

Naší ambicí je, aby se otevřelo všechno. Závisí to ale na stupni epidemiologické situace, podle tabulky, která se bude v pátek představovat. Myslím, že je to rozehrané dobře. Když budeme dodržovat pravidla, na začátku prosince budeme moci začít otevírat. Naší ambicí je, aby se otevřelo všechno. Závisí to ale na stupni epidemiologické situace, podle tabulky, která se bude v pátek představovat,“ prozradil Havlíček.

Stejně tak by prý vláda otevřela také služby, s určitými omezeními i restaurace. Jak v obchodech, tak v restauracích bude vyžadováno používání dezinfekce. Budou ji muset využívat i hosté, Stejně tak vláda plánuje omezit počet lidí, kteří v jednu chvíli budou moci vejít do obchodu a počet lidí, kteří budou moci sedět u jednoho stolu v restauraci. Kabinet ale plánuje otevřít všechny obchody najednou, aby se někteří obchodníci necítili znevýhodněni. Ale prý se ještě debatuje o tom, jestli se otevře plošně v celé republice, nebo podle epidemiologické situace v jednotlivých krajích.

doc. Ing. Karel Havlíček, Ph.D., MBA

  • BPP
  • Trvale pověřený řízením ministerstva dopravy
  • místopředseda vlády

„Musíme si uvědomit, že to nebudou Vánoce jako každý rok. Ale díky tomu, že jsme relativně brzy připravili opatření proti nákaze, tak máme šanci, že předvánoční nákupy stihneme,“ doplnil Havlíček.

Nakonec poděkoval lidem, že opatření nařízená vládou dodržují. I díky tomu se prý daří situaci nějak zvládnout. Požádal však své spoluobčany o ohleduplnost, protože když přestanou dodržovat opatření, situace se znovu zhorší a vláda bude muset reagovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala nebude rád. Jeho ministr financí naplno promluvil o významu Václava Klause, Pirátech, omylech pravice a partě kolem Václava Havla

20:52 Fiala nebude rád. Jeho ministr financí naplno promluvil o významu Václava Klause, Pirátech, omylech pravice a partě kolem Václava Havla

Když Jan Skopeček vstupoval do ODS, byl ještě předsedou strany Václav Klaus. Zažil éru „rozkračování…