Chceme vyhrát, chceme porazit ANO. Ivan Adamec z ODS má plán

21.12.2019 16:48

Královéhradecká ODS bude na kandidátce pro krajské volby společně s hnutím STAN a Východočeši. Lídrem kandidátky je náměstek hejtmana Martin Červíček. ČTK to řekl poslanec a trutnovský starosta Ivan Adamec, který se dnes po volbě stal opět krajským šéfem ODS.

Chceme vyhrát, chceme porazit ANO. Ivan Adamec z ODS má plán
Foto: archiv starosty
Popisek: Starosta Trutnova a poslanec za ODS Ivan Adamec

„Chceme vyhrát. Chceme porazit hnutí ANO, nebo mu být rovnocenným partnerem a sestavit vítězný tým v našem kraji,“ řekl Adamec.

Uvedl, že ODS je zavedená konzervativní strana. Pro krajské volby se spojí s nezávislými kandidáty, kteří jsou úspěšnými komunálními politiky. „Mají k nám názorově blízko,“ dodal Adamec.

Současnou krajskou koalici tvoří ČSSD, ODS, Koalice pro Královéhradecký kraj, Starostové a Východočeši a TOP 09. Vítězné hnutí ANO skončilo v opozici. Občanští demokraté získali pět mandátů, kandidovali samostatně. STAN a Východočeši v minulých volbách oslovovali voliče společně na jedné kandidátce.

Některá uskupení již také oznámila své plány pro krajské volby, které se uskuteční příští rok na podzim. Lídrem Koalice pro Královéhradecký kraj bude poslanec a bývalý předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Součástí koalice je kromě lidovců nadále Hradecký demokratický klub (HDK) a Volba pro město (VPM).

Kandidátku hnutí ANO povede nestraník a podnikatel z Jičínska Jaromír Dědeček. Piráti si zvolili za lídra obchodního analytika a zastupitele Hradce Králové Pavla Bulíčka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sociolog Hartl má obavy: Nová vláda některé věci totálně podcenila

20:35 Sociolog Hartl má obavy: Nová vláda některé věci totálně podcenila

Další českou vládu čeká spousta výzev, mimo jiné rozdělená česká společnost. Zakladatel Střediska em…