Chcete zvýšit plat? Okamurův poslanec odpovídá čtenářce

23.11.2014 7:24

Z PROFILŮ Čtenářka serveru ParlamentníListy.cz Silvie S. položila dotaz poslanci Karlu Fiedlerovi (Úsvit). Podivuje se nad tím, že jako opoziční zákonodárce neprotestuje proti vládnímu nápadu navýšit plat poslanců o 14 procent. Znamená to, že mu toto navýšení přijde přiměřené? Přinášíme poslancovu odpověď. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) podle jeho názoru hraje komedii.

Chcete zvýšit plat? Okamurův poslanec odpovídá čtenářce
Foto: Archiv časopisu Green
Popisek: Karel Fiedler.
reklama

Fiedler na prvním místě zdůrazňuje, že moc ve sněmovně drží v rukou koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL, takže by se čtenářka měla ptát především těchto stran, jak to bude se zvyšováním platů poslanců. Zákonodárcům Úsvitu jde v prvé řadě o to, aby nedošlo ke skokovému zvýšení platů o čtvrtinu, ke kterému by došlo v příštím roce, pokud by politici nedělali nic. O kolik se platy ale opravdu zvýší, je v rukou koalice. Premiér Sobotka tento problém prý řeší tím, že hraje komedii.

„Návrh na zvýšení platů přišel ze strany vládní koalice a ČSSD, my v Úsvitu jsme nic takového nenavrhovali. Premiér Sobotka teď hraje komedii, možná i s vlastním poslaneckým klubem, ale to je věcí ČSSD. To, jak tato věc dopadne, je zcela v rukou vládní koalice ČSSD, ANO a KDU. O tom, že sněmovna je zcela v jejich rukou, jsme se již, bohužel, při různých hlasováních dříve několikrát přesvědčili," posteskl si Fiedler.

Odpověď naleznete také ZDE.

O moci koalice se prý poslanci Úsvitu přesvědčili pokaždé, když ČSSD, ANO a KDU-ČSL smetly ze stolu návrhy zákonů Okamurových poslanců. Koalice zkrátka rozhodne po svém. Jako vždy, poznamenává Fiedler na závěr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyčerpaný Babiš. Maká 20 hodin denně. Svědectví nejbližšího muže

18:55 Vyčerpaný Babiš. Maká 20 hodin denně. Svědectví nejbližšího muže

Předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek prozradil tajemství o předsedovi hnutí ANO Andreji…