Chcípneme! Šmarda z ČSSD promluvil na rovinu

22.07.2019 15:59

Místopředseda ČSSD Michal Šmarda už se neudržel. Má pocit, že ČSSD čeká „chcípnutí v blátě“, pokud se sebou něco neudělá. Sepsal proto velmi ostrý text, kterým naházel pár pořádných slovních granátů do řad ČSSD.

Chcípneme! Šmarda z ČSSD promluvil na rovinu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Šmarda

Předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) říkává, že nejraději komunikuje s voliči přímo a obejde se bez Facebooku i Twitteru. Ale řada českých politiků tyto sociální sítě k oslovení voličů s chutí využívá. V jejich čele stojí premiér Andrej Babiš (ANO), který se možná neděli co neděli řídí heslem, že čím delší provolání k voličům, tím líp.

Pozadu však nezůstávají ani politici sociální demokracie. Možný příští ministr kultury Michal Šmarda. Ten prý nemá rád na sociálních sítích příliš dlouhé texty, ale tentokrát už nemohl jinak a rozhodl se takový delší text sepsat.

Konstatoval v něm, že ČSSD nikdy neměla jít do vlády se šéfem hnutí Andrejem Babišem, ale když už do té vlády šla, musí se pořádně otáčet. Pokud se spokojí toliko s vládními koryty, prý chcípne. Přesně toto slovo Šmarda použil.

„Na rovinu – zblbli jsme z funkcí,“ konstatoval bez obalu Šmarda. „Bez nových myšlenek a idejí chcípneme v blátě. Nepomůže nám marketing ani prachy,“ pokračoval na sociální síti Facebook v kanonádě do vlastních řad. „Naši ministři musejí mít švih. Jinak jsou k ničemu,“ přisadil si ještě.

ČSSD si prý muí stát za svými názory, bránit potřebné, nedat se a nesmí se nechat nahradit Babišovým ANO. Už proto ne, že Babiš jako majitel obří firmy vždy bude stát na straně korporací proti zaměstnancům. Šmarda to tak alespoň vidí.

Voličům poté slíbil, že další dlouhé texty už na sociální síti psát nebude. Tohle má být výjimka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

18:12 Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

V politice bývá běžné, že se do ní zatahují rodinné spory, protože je v ní jakýkoli útok dobrý. „Ale…