Chládek chce po napadení učitele šroubovákem přitvrdit. Bude hrozit i vězení

27. 3. 2014 15:23

Kvůli napadení vychovatelů v Králíkách dnes ministr školství Marcel Chládek (ČSSD) svolal mimořádný brífink. Novinářům řekl, že v ochraně učitelů již není na co čekat. Je třeba přitvrdit. Ministr chce co nejdříve navrhnout legislativní úpravu, která pedagogům změní status na veřejného činitele. Možným útočníkům by hrozilo klidně vězení.

Chládek chce po napadení učitele šroubovákem přitvrdit. Bude hrozit i vězení
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor Marcel Chládek
reklama

V noci na úterý ve výchovném ústavu Králíky na Orlickoústecku bodl 14letý hoch vychovatele šroubovákem do krku. Pak s o rok starším chovancem zkopali kolegyni, která mu šla na pomoc. Oba chovanci budou přesunuti do ústavu s vyšší bezpečnostní péčí. Kvůli této události svolal ministr Chládek mimořádný brífink. Podle něj je to už dvanáctý případ napadení.

Novinářům ministr řekl, že se do ústavu v Králíkách osobně pojede podívat. Především však chce vyšší právní ochranu pro učitele a vychovatele. Chce se tak inspirovat na Slovensku, jak to funguje a jaké jsou zkušenosti.

„Není možné, aby byl učitel napaden při vyučování a útočníkovi se nic nestalo,“ řekl na tiskové konferenci Chládek s tím, že chápe, že to nemusí problém nijak zásadně vyřešit. I tak totiž budou existovat lidé, kteří riziko vyššího postihu nebudou řešit. „Když budou přísnější tresty, řada z nich si to alespoň rozmyslí,“ řekl novinářům.

Ministr pevně věří, že kolegové po tomto aktuálním napadení změní svůj názor a legislativní změnu podpoří. „Ptám se kolegů, na co ještě chceme čekat?“ řekl. Pokud nakonec své kolegy k návrhu nepřesvědčí, bude se situace muset řešit jinak. Například tak, že bude ke kantorům přidělen člen bezpečnostní služby.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Feri to startoval, Kalousek prosil. Pak se přidal Okamura. Schillerové se muselo zle dýchat. A ne kvůli roušce

15:10 Feri to startoval, Kalousek prosil. Pak se přidal Okamura. Schillerové se muselo zle dýchat. A ne kvůli roušce

I na mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny se může stát, že se debata stočí úplně jiným směrem, než k…