Chlapi si mohou dát do držky v hospodě. Se ženami je to složitější, uvedl Andrej Babiš, který usmiřuje Krnáčovou a Kleslovou

27.08.2015 7:31

K tomu, aby pražská koalice pokračovala dál, bylo potřeba, aby předseda hnutí ANO Andrej Babiš zpucoval primátorku Adrianu Krnáčovou a šéfku krajské organizace ANO Radmilu Kleslovou. O situaci na pražském magistrátě píší Hospodářské noviny. Babiš se s ženami sešel proto, aby dál svými veřejnými hádkami nedělaly ostudu celému hnutí.

Chlapi si mohou dát do držky v hospodě. Se ženami je to složitější, uvedl Andrej Babiš, který usmiřuje Krnáčovou a Kleslovou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátorka Prahy Adriana Krnáčová

„Mezi chlapy je to jednodušší, mohou si vše jít vyříkat do hospody a dát si do držky. U žen je to složitější,“ řekl Babiš. Zároveň řešil i to, že v pondělí vyjádřil zastupitelský klub Krnáčové nedůvěru. 

Kleslová s Krnáčovou jsou dlouhodobě ve při, jejich spory byly například o daň z nemovitosti či o stavební předpisy. I z toho důvodu nyní Babiš zasáhl. Jak to nazval pražský zastupitel Pavel Novotný, „teď chvíli budeme s problémy chodit do manželské poradny“. A Babiš to v tuto chvíli rozhodně nemá jednoduché – Krnáčovou přemluvil k primátorování v situaci, kdy nikoho jiného neměl, a Kleslová je jeho nejvěrnější pobočnicí.

Kleslová sama zastupitelkou Prahy není, ale ví, přes koho si prosadit to, co potřebuje – přes šéfa zastupitelského klubu ANO Michala Haška. Krnáčová má naproti tomu podporu jen dvou věrných – Elišky Kaplicky a Patrika Nachera. Neumí totiž budovat vztahy. 

Krnáčová se po schůzce s Babišem již nechtěla k nedůvěře vyjádřené zastupitelskými kolegy vracet. „Máme za sebou pět hodin nočního jednání, během kterého jsme si řekli hodně věcí a nakonec vyšli jednotní,“ uvedla Krnáčová pro MF Dnes. Podle ní ji nikdo neodepsal, jen jí zastupitelé dali najevo, co jim vadí. „Že bych s nimi měla víc mluvit, radit se, víc využívat jejich schopností,“ řekla.

Krnáčová sama uznala chyby, kterých se dopustila – špatnou komunikaci mezi ní a klubem a neobratné prezentování práce v médiích. „Uvědomila jsem si, že jsem tu ‚facku‘ od klubu možná potřebovala,“ uzavřela s tím, že si vše vyříkali a teď se to musí předvést v praxi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zemanova rakovina? Ovčáček zveřejnil výbušný záznam. Je to silné

12:05 Zemanova rakovina? Ovčáček zveřejnil výbušný záznam. Je to silné

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček zveřejnil na svém facebookovém profilu SMS konverzaci s redaktorem server…