Chodník patří chodcům, napsala topka na plakát. A zabrala s ním půl chodníku

25.09.2014 16:42

Jak to myslí TOP 09 s předvolebním sloganem „Chodník patří chodcům“? Konstrukce s touto reklamou zabírala v centru Prahy půlku chodníku, čehož si všimli občané a okomentovali to na sociálních sítích. Podle serveru Lidovky.cz starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký nyní tvrdí, že heslo je namířeno proti segwayům, které prý na chodníky nepatří. Předvolební obří plakát Topka neodstranila, ale pouze vyměnila.

Chodník patří chodcům, napsala topka na plakát. A zabrala s ním půl chodníku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kampaň do nadcházejících voleb v ulicích Prahy. Podívejte se na některé slogany
reklama

Pražská TOP 09 umístila billboard s fotkou starosty Prahy 1 a heslem „Chodník patří chodcům“ před Malostranskou besedu. Pražané pak hromadně sdíleli jeho fotku na sociálních sítích s posměšnými poznámkami, že konstrukce zabírá půlku chodníku.  Po kritice občanů se TOP 09 rozhodla ustoupit, ale chodník neuvolnila, jen vyměnila reklamní kostku za jinou s odlišným sloganem.

Po dvou dnech strana sice vyměnila billboard, se sloganem "Investice s rozumem" ale chodník zabírá dál. Starosta Prahy 1 Lomecký se snažil věc mírnit vysvětlením, že heslo je namířeno proti segwayům, které prý na chodníky nepatří.

Sám Oldřich Lomecký serveru Lidovky.cz přiznal, že šlo o hloupou chybu a že nejde o jediný případ. „Je to samozřejmě logicky kravina. Ten slogan pochopitelně říká něco jiného. Je proti používání segwayů na chodnících. Volební tým udělal chybu. Je to nonsens. Teď už se plakáty samozřejmě odstraňují,“ řekl starosta Prahy 1. Billboardy s hesly podle něj měly být umístěny spíše na telefonní budky.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

20:05 Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

Není snad v České republice profese, která by nebyla covidem-19 nějakým způsobem ovlivněna. Zasažení…