Chovancovo Centrum boje proti hybridním hrozbám vstupuje na scénu. Kvůli skautce

07.05.2017 20:00 | Zprávy
autor: mp

Policisté se zabývají stránkou na Facebooku, která vyzývala k lynčování studentky známé z prvomájového protestu v Brně. Přijímají kroky k zajištění bezpečí dívky a zvažují právní kvalifikaci, uvedlo dnes na Twitteru Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám (CTHH). Zprávu převzala ČTK.

Chovancovo Centrum boje proti hybridním hrozbám vstupuje na scénu. Kvůli skautce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý ministr vnitra Česka Milan Chovanec

Fotografie dívky, která se během prvomájového protestu v Brně postavila příznivcům krajní pravice, vyvolala velký zájem českých i zahraničních médií. Šestnáctiletá dívka dnes uvedla, že považuje za alarmující, že je vyhrožováno lidem, kteří se stavějí proti fašismu. Oceňuje rychlou reakci policie.

„Policie ČR i uživatelé FB nahlásili stránku, která vyzývala k lynčování studentky známé z prvomájového průvodu. Policie vyhodnocuje související rizika, přijímá kroky k zajištění bezpečí dívky a zvažuje právní kvalifikaci tohoto nebezpečného jednání,“ uvedlo centrum na Twitteru. Případem se podle Jozefa Bocána z policejního prezidia zabývají jihomoravští policisté.

 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Renata Vesecká byl položen dotaz

Změna zákona

Tím, že chcete změnit zákon, v kterém by podle vás nově mělo být jasně napsáno, že prezident musí na návrh premiéra ministra jmenovat, není to vlastně jen potvrzení toho, že to teď nemusí? A jestli jsou podle vás nejasnosti, pořád nechápu, proč se nepodá kompetenční žaloba?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Divoký den korunoval Turek: Nechutné vydírání od Pavla. Také výhrůžky

23:01 Divoký den korunoval Turek: Nechutné vydírání od Pavla. Také výhrůžky

Poslanec Filip Turek (za Motoristy) v živém vysílání Xaver Live komentoval otevřený spor mezi prezid…