Chovanec popsal, co se v pátek dělo na jednání EU. A komunistka Konečná zvolala: Zastavte války!

20.05.2016 23:13 | Zprávy

Ministr vnitra Milan Chovanec v pátečních Událostech, komentářích České televize popsal, co se dnes dělo na jednání ministrů vnitra a spravedlnosti EU. Ocenil, že další členské státy EU začínají konečně mluvit stejně jako Česko. My o registraci uprchlíků a jejich zadržování mluvíme už půl roku. Kateřina Konečná z KSČM poznamenala, že uprchlíci míří do Evropy kvůli válkám, takže je třeba přestat válčit.

Chovanec popsal, co se v pátek dělo na jednání EU. A komunistka Konečná zvolala: Zastavte války!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Milan Chovanec a policejní prezident Tomáš Tuhý

Komunistická europoslankyně Kateřina Konečná měla jasno, pokud jde o vztah EU k Turecku. „Turecko musí splnit všech 72 podmínek, tak jako všechny ostatní země, se kterými máme bezvízový styk,“ poznamenala politička. Spolu s ní do studia přišla místopředsedkyně TOP 09 Helena Langšádlová a ačkoli je z TOP 09 a za jiných okolností by se názory dam zřejmě diametrálně rozcházely, v této věci s Konečnou naprosto souhlasila.

Komunistka na nastavení brzd pro Turecko viděla i něco pozitivního. „Turci nás drží pod krkem. tak jim politici slibují téměř všechno. Na druhé straně, to co dnes zaznělo k Turecku, může být na příště využito u Kosova nebo Ukrajiny, kde se může situace také rychle změnit,“ doplnila komunistická politička.

Dohoda mezi EU a Tureckem o zastavení přílivu uprchlíků funguje, ale funguje s obtížemi. Vidle do celé dohody však v tuto chvíli hází turecké soudy, které odmítají přijímat uprchlíky zpátky. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) na tom však nevidí nic moc nečekaného.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

Co když bude Babiš odsouzen?

Není to jisté, ale ani vyloučené. Když k odsouzení dojde, jak se k tomu postaví ANO, které on založil a řídí? To ho odvoláte? Zatím ho všichni bráníte, ale je podle vás v pořádku, že vůbec kandiduje a podle všeho by chtěl být zase premiér, i když je minimálně trestně stíhaný?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Přínosné“ zdražení životů, soused vám to zaplatí. Hladík občanům: Na emisní povolenky se máte těšit

15:36 „Přínosné“ zdražení životů, soused vám to zaplatí. Hladík občanům: Na emisní povolenky se máte těšit

Z vládního postoje není jasné, zdali by čeští občané měli blížící se uvalení emisních povolenek víta…