Chtěl poslat Ransdorfa do insolvence. U soudu neuspěl

05.04.2012 11:47

Na komunistického europoslance Miroslava Ransdorfa podal Miroslav Brana insolvenční návrh, protože mu dluží více než sedm milionů korun. Městský soud v Praze to ale zamítl. Věřitel prý dostatečně nedoložil existenci dalších věřitelů, kteří by u Ransdorfa měli pohledávky po lhůtě splatnosti. Informuje Mediafax.

Chtěl poslat Ransdorfa do insolvence. U soudu neuspěl
Foto: kscm.cz
Popisek: Europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf

Soud v případě Ransdorfa konstatoval, že navrhovatel sice označil další věřitele ale neuvedl data splatnosti ani výši jejich pohledávek. Nešlo proto zjistit, zda jsou závazky dlužníky vůči ostatním věřitelům delší než 30 dnů, a tak návrh na insolvenci odmítl.

Ransdorfovi už naskakuje penále. Zatím je to 312 tisíc

Ze soudního verdiktu dále vyplynulo, že navrhovatel má u Ransdorfa pohledávky v celkové výši 7 312 986 korun a splatnost první z nich nastala 7. července 2011. Sedm milionů z toho je směnka vystavená dlužníkem 6. června 2011 se splatností 6. července 2011. 312 986 korun je zákonný směnečný úrok šest procent za období od 7. července 2011 do 2. dubna 2012.

Mediafax ovšem připomíná, že europoslanec Ransdorf má další dluhy. Zkrachovalé ostravské záložně Unibon dluží tři miliony korun. Kvůli tomu mu byl exekutorem dokonce zablokován majetek.

Ransdorf se o dluzích odmítá bavit. Jeho právník ale tvrdí, že vše bude včas splaceno. Měsíční příjem europoslance je přitom půl milionu korun.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Práva Romů?" Ne. Křeček smáznul světovou neziskovku. Řekl vše

7:51 ,,Práva Romů?" Ne. Křeček smáznul světovou neziskovku. Řekl vše

Ředitelka české odbočky neziskové organizace Amnesty International Linda Sokačová nedávno obvinila v…