Chudá česká rodina také neplatí školné, brání nabídku pro uprchlíky prorektor Univerzity Karlovy

28.08.2015 9:55 | Zprávy

Hostem pořadu Martina Veselovského v DVtv.cz byl prorektor Univerzity Karlovy Jan Konvalinka. Tématem byla především nabídka Univerzity Karlovy pro uprchlíky. Vysoká škola nabídla běžencům, kteří zde získají azyl, placení školného, podle Konvalinky jsou totiž příležitostí, ne jen hrozba. „Klidníme hysterii,“ řekl.

Chudá česká rodina také neplatí školné, brání nabídku pro uprchlíky prorektor Univerzity Karlovy
Foto: Radim Panenka
Popisek: Uprchlíci před autobusovým nádražím v Bělehradě. Do Srbska denně dorazí až tisíc imigrantů, kteří chtějí do EU. Hlavně do Německa či Švédska.

„Je to humanitární akce, gesto. Je to reakce na humanitární krizi, která do Evropy přichází, a zatím se České republiky netýká,“ uvedl také Konvalinka. „Odpustíme školné těm kvalifikovaným uchazečům, kteří dostanou azyl, dostanou povolení k pobytu, složí přijímací zkoušky a budou schopni výuky v angličtině. Následně jim bude odpuštěno školné a platba za ubytování,“ popsal Konvalinka s tím, že se v tuto chvíli jedná zhruba o místa pro deset studentů.

„Naše bohatá země si může dovolit víc než jen skuhrat,“ doplnil prorektor. „Připomínám, že ta chudá česká rodina neplatí školné. To se v Čechách neplatí,“ reagoval na výtku, že se pomáhá cizincům, a nikoliv českým rodinám. Zároveň dodal, že čeští studenti mohou v případě nutnosti získat i sociální stipendia na ubytování. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vef

Podvýbor pro duševní zdraví

Jak nějaký podvýbor pomůže zlepšit situaci? Není hlavní problém v tom, že chybí peníze třeba na psychology? A jak si vysvětlujete, že psychických problémů nejen u dětí narůstá, a jak se díváte na problém šikany, která je čím dál častější a surovější- otřesnější?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Videozáznam s Babišem vytažen v živém vysílání. Vondráček ho smetl

15:15 Videozáznam s Babišem vytažen v živém vysílání. Vondráček ho smetl

„Běžte se podívat do průmyslových podniků, jaká tam visí parte!“ pustil se poslanec Aleš Juchelka (A…