Chvála válečných fašistů, kteří vraždili statisíce. V členské zemi EU

31.05.2016 9:57 | Zprávy

Více než sto bývalých státních představitelů, akademiků, novinářů a umělců z různých zemí v otevřeném dopise vyzvalo k odvolání chorvatského ministra kultury Zlatka Hasanbegoviče. Viní ho ve vztahu k fašistické minulosti z historického revizionismu a podrývání evropských hodnot. Informoval o tom server Lidovky.cz.

Chvála válečných fašistů, kteří vraždili statisíce. V členské zemi EU
Foto: Studio Lodička
Popisek: Chorvatsko, ilustrační foto

Mezi signatáři výzvy je například bývalá kanadská premiérka Kim Campbellová, španělský exministr zahraničí Miguel Angel Moratinos nebo italský nositel Nobelovy ceny za literaturu Dario Fo.

Hasanbegović, vzděláním historik, má na kontě hned několik mimořádně kontroverzních výroků a účastí na akcích s ultrapravicovým nádechem. Zároveň pod jeho vedením resort kultury zásadním způsobem seškrtal státní příspěvek neziskovým a levicovým médiím.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam

Jan Lipavský byl položen dotaz

Jedno mi není stále jasné

Vy si myslíte, že se Rusko pustí do křížku s NATO? A je nebo není pro nás NATO dostatečnou zárukou bezpečnosti?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Aféra Ibiza... „Turkův archiv“ některým připomněl rakouské kompro

14:56 Aféra Ibiza... „Turkův archiv“ některým připomněl rakouské kompro

Západočeská asociace romských podnikatelů se zastala Filipa Turka a odmítla, že by byl rasista. Před…