Chvilky rozjíždí kampaň k podpoře volební účasti. Kdo bude šířit osvětu, může vyhrát tkaničky do bot

04.09.2020 19:20

Měli jste obavu, že účast v nadcházejících volbách bude nízká? Pokud ano, nezoufejte. Spolek Milion chvilek rozjíždí kampaň s názvem „Odvaha volit“ Tato kampaň si dala za cíl právě zvýšit účast v říjnových krajských a senátních volbách. Cíl to je skutečně ambiciózní. Zprávu přinesly Seznam Zprávy.

Chvilky rozjíždí kampaň k podpoře volební účasti. Kdo bude šířit osvětu, může vyhrát tkaničky do bot
Foto: Screen ČT24
Popisek: Benjamin Roll a Mikuláš Minář na Václavském náměstí
reklama

Anketa

Je Česká republika dobře řízenou a vedenou zemí? (Ptáme se od 2.9.2020)

61%
39%
hlasovalo: 13058 lidí

Cílem kampaně údajně je pomocí speciálního webu vytvořit z podzimních voleb celospolečenské téma a dopomoci k tomu, aby se volební účast zvýšila alespoň o pět procent.

Mluvčí a místopředseda spolku Benjamin Roll prohlásil, že podle něj „krajské a senátní volby nejsou jen přípravnou zkouškou před volbami sněmovními, ale také už ony samy výrazně ovlivní další směřování naší politiky. Pravidelně nízká volební účast při těchto volbách neodpovídá závažnosti pravomocí a vlivu krajských zastupitelstev a významu Senátu.“

Projekt prý počítá s tím, že se zájemci prostřednictvím webu do kampaně zaregistrují a zapojí. Za finanční příspěvek dostanou placky, letáky, plakáty nebo tkaničky do bot s tematikou kampaně. „Spolek Milion chvilek pro demokracii v kampani vychází z myšlenky, že nestačí jít pouze volit, ale je nutné také aktivně přizvat ostatní, aby se k volbám připojili,“ říkají organizátoři.

Na webu mohou zájemci najít edukační materiály či videa, které jim náležitě vysvětlí, jak jsou volby důležité. Každý registrovaný člen bude moci na svém profilu plnit výzvy, kterými pomůže šířit odvahu volit. Kampaň bude spolek šířit přes své sociální sítě. Během září hodlá spolek využít také pomoci mnoha dobrovolníků a organizátorů místních skupin.

Dlouhodobým plánem Milionu chvilek prý je „podpora a kultivace demokratické kultury, občanské angažovanosti a veřejné diskuse v České republice“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: AZy
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš byl rozčílený doběla a řval. Chvíli před tiskovkou, líčí novinář Pečinka

14:04 Babiš byl rozčílený doběla a řval. Chvíli před tiskovkou, líčí novinář Pečinka

Novinář Bohumil Pečinka se ve svém komentáři ostře pustil do premiéra Babiše. Za covid. Ministerstvo…