Transparency International hovoří v souvislosti s DPP o organizovaném zločinu. Dočasná šéfka podniku Magdalena Češková připustila, že tuší, kterých kauz se toto tvrzení týká. Konkretizovat ale nechtěla. Ohledně páteční razie už byla sdílnější.
„Probíhalo to všechno úplně v klidu,“ uvedla v Událostech, komentářích na ČT. Razie se týkala podle jejích slov právního odboru, marketingu, jednotky IT, zásobování a kanceláří generálního ředitele.
Policisté podle jejího odhadu narazí brzo na problémy. Sama totiž připustila, že v podniku chybí originály některých smluv. „Nedokážu teď říct přesně konkrétně, kterých smluv se to týká,“ vyhýbala se odpovědi. Jako jeden příklad za všechny ale uvedla smlouvu se společností Crowsnest, která se týká SMS jízdenek.
DPP během razie kritizoval přítomnost zástupců z Transparency International. V ČT to Češková uvedla na pravou míru. „Nebylo nám vysvětleno, proč tihle zástupci Transparency International jsou ve spojení s orgány činnými v trestným řízení pří předávání důkazů,“ vysvětlovala.
Když se dozvěděla, že zde byli přítomni kvůli tomu, že pomáhali s formulováním trestných oznámení na osm osob Vladimírem Lichem, což byl důvod razie, jejich přítomnost schválila.
Podle Češkové mezi DPP a aktivisty nepanuje žádný spor, ani co se týče advokáta Václava Lásky, který má údajně zakázaný vstup do budovy. „S panem Láskou nemá DPP uzavřenou žádnou smlouvu, tu má hlavní město Praha,“ dodala. Proč byl ale Láskovi zamezen vstup do budovy, neví. Podle jejího názoru proto, že v budově nebyl odvolaný ředitel Lich.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pan