Chystá Tejc další rebelii? Na rozdíl od Sobotky na lustračním osvědčení trvá

27.11.2013 21:50

Poslanec za ČSSD Jeroným Tejc, který stál za povolebním pučem na šéfa sociálních demokratů Bohuslava Sobotku, vyzývá spolustraníky k boji za lustrační zákon. Ten je nyní jednou z možných překážek, které na šéfa hnutí ANO Andreje Babiše čekají na jeho cestě za fungující vládou.

Chystá Tejc další rebelii? Na rozdíl od Sobotky na lustračním osvědčení trvá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jeroným Tejc

"Sdělím svůj postoj na jednání klubu a stranických orgánů. Pokud se o zrušení bude hlasovat ve sněmovně, budu prosazovat, aby hlasování bylo nezávazné," řekl Tejc pro server Týden.cz. Nechce totiž "pomoci" šéfovi ANO Andreji Babišovi, který byl již někoikrát nařčen ze spolupráce s tajnými složkami. Tejc se ale také nechal slyšet, že pokud se nebude hlasovat volně a většina poslanců bude zastávat opačný názor, podřídí se většině.

Se svým nynějším názorem je totiž nyní v přímém rozporu s šéfem strany Bohuslavem Sobotkou. Ten se již několikrát nechal slyšet, že sociální demokracie nepovažuje lustrační zákon za důležitý. "Není důvod, aby naše strana tahala za pana Babiše horké brambory z ohně. Ten zákon časem přestane platit sám, když se do funkcí budou dostávat lidé narození v době, kdy na ně StB nedosáhla," tvrdí Tejc. Po zrušení zákona by nemusel Babiš předat prezidentovi Miloši Zemanovi čisté lustrační osvědčení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ane

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lžete, Fialo! Po konci na Primě vypluly zlé věci. I na „hvězdu“

7:41 Lžete, Fialo! Po konci na Primě vypluly zlé věci. I na „hvězdu“

Divácká anketa předvolební debaty skončila vítězstvím předsedy STANu Víta Rakušana, kterého následov…