Chystá se Týden Charty 77. Vzpomínat se bude na Havla i Patočku

08.03.2012 14:30

K 35. výročí založení Charty 77 se pořádá od 12. března týden naučných, diskusních a kulturních akcí. Vzpomínat se bude na odkaz filosofa Jana Patočky, ale i na divadelní hry bývalého prezidenta Václava Havla.

Chystá se Týden Charty 77. Vzpomínat se bude na Havla i Patočku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý prezident ČR Václav Havel
reklama

"Přáli bychom si, aby Charta 77 byla povzbuzením a inspirací zejména pro mladé lidi, protože občanská angažovanost nebyla potřebná jen v dobách komunismu, ale je a bude potřebná pořád," uvedla mluvčí Týdne Charty 77 Petruška Šustrová.

Akce potrvá od 12. do 18. března a v rámci ní budou otevřeny výstavy či diskuse osobností z okolí Charty 77 spolu se studenty a veřejností. Akce má mladým lidem podle Šustrové připomenout, jak se během komunistického režimu žilo.

Z významných osobností se bude především vzpomínat na Jana Patočku a Václava Havla. Od něj budou uvedena představení her Asanace a Zahradní slavnost. Patočkovi, který zemřel po mnohahodinovém vyčerpávajícím výslechu Státní bezpečnosti, pak bude věnován celý seminář a u jeho hrobu na Břevnovském hřbitově se bude konat pietní akt.

Program, který se bude konat na různým místech hlavního města, vznikl pod vedením strážců odkazu Charty 77 Rudolfa Battěka, Jiřího Gruntoráda, Dany Němcové a dalších signatářů dokumentu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Prymulo, pomřeme. Je to zločin!“ Drsný hlas proti promořování za věcí vidí EU. A nejen to

16:35 „Prymulo, pomřeme. Je to zločin!“ Drsný hlas proti promořování za věcí vidí EU. A nejen to

Ne každý přivítal obrat v přístupu ke koronaviru Romana Prymuly. Podle právníka Tomáše Tyla se bez j…