Chytají vás! Wollner z ČT leží s covidem. Ale toto vám musel napsat. Varování

04.03.2021 8:03

Předseda vlády Andrej Babiš hlasitě podporuje dovoz ruské vakcíny Sputnik do Česka. Marek Wollner z Reportérů ČT zjistil, kolik ruských vakcín k nám může dorazit a kdy. Položil si otázku, proč bychom měli spadnout do děravých sítí ruské propagandy.

Chytají vás! Wollner z ČT leží s covidem. Ale toto vám musel napsat. Varování
Foto: Repro Youtube
Popisek: Marek Wollner, dramaturg a moderátor pořadu Reportéři ČT

Marek Wollner se léčí doma s nemocí covid-19 a jako pacient ležící na lůžku má čas sledovat dění okolo vakcín. Pro srovnání si spočítal, kolik vakcín od společnosti Pfizer, Moderna a AstraZeneca dorazilo do Česka, zjistil, kolik z dodaných vakcín jsme zvládli proočkovat.

S ohledem na to, že Česká republika nezvládá pandemii koronaviru řešit, čísla nově nakažených a zemřelých u nás rostou nejrychleji v Evropě a bohužel mezi smutné premianty patříme i v celosvětovém srovnání.

„MFD píše, že za minulý týden přitom dorazilo do Česka 174 000 dávek od ostatních výrobců. Celkově už jsme od nich získali 877 860 dávek. Vyočkováno bylo zatím jen 653 tisíc vakcín! Kde to vázne? Dále MFD píše, že v březnu a v dubnu dorazí do Čech podle ministerstva zdravotnictví každý měsíc přes milion vakcín,“ uvedl Wollner.

Přitom Andrej Babiš (ANO), a spolu s ním i všichni ostatní čeští politici, tvrdí, že očkování představuje světlo na konci tunelu.

Do kontrastu k těmto číslům postavil Wollner dodávky vakcíny Sputnik slibované Ruskem.

„Podle serveru Lidovky by mohlo dorazit zhruba do 25. března 20 tisíc dávek Sputniku. Sic. - 20 tisíc! Výhledově prý až půl milionu, ale nevíme kdy a za jakých okolností - tedy kolik příchylnosti za to Rusko bude chtít,“ napsal Wollner.

Ve světle těchto čísel šéf Reportérů ČT nechápe, proč Babiš tak důrazně tlačí právě Sputnik.

Premiér země, která patří dlouhodobě k nejhorším na světě ve zvládání pandemie, se i v tak dramatických chvílích s prezidentem cynicky baví geopolitickými hrátkami a pokoušejí se chytat rybičky do děravých sítí ruské propagandy,“ prohlásil Wollner.

Marek Wollner uvažuje

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nic neplatit, všechno si nahrávat. Už prý přetekla mez. Až vás přijdou lustrovat hygienici...

21:32 Nic neplatit, všechno si nahrávat. Už prý přetekla mez. Až vás přijdou lustrovat hygienici...

Výkon státní správy nemá být o zastrašování. „Způsob nařízení plošných kontrol s doporučením vůči po…